Roman Łucarz

i

Autor: Justyna Świderska / Radio Eska Tarnów Czy starosta tarnowski wystartuje w wyborach samorządowych?

Wiadomości

Starosta tarnowski nadal zawieszony przez PiS. Czy wystartuje w wyborach samorządowych? Jest komentarz Anny Pieczarki

2024-03-01 14:30

Prawo i Sprawiedliwość odsłania karty przed nadchodzącymi wyborami samorządowymi. Kandydatem na stanowisko prezydenta Tarnowa został Henryk Łabędź, prezes Zakładów Mechanicznych „Tarnów”, który będzie ubiegał się również o miejsce w Radzie Miejskiej. Poza nim o fotele radnych w Sali Lustrzanej powalczą m.in. Sebastian Mucha, Seweryn Partyński, Maciej Aleksander czy Mirosław Biedroń. Partia wciąż nie ogłosiła list wyborczych do Rady Powiatu Tarnowskiego i Sejmiku Województwa Małopolskiego. Na tej pierwszej miał pierwotnie znaleźć się starosta tarnowski Roman Łucarz, ale prokuratura postawiła mu zarzuty i został zawieszony w prawach członka PiS. Sytuację samorządowca skomentowała jego szefowa.

Czy Roman Łucarz wystartuje w wyborach do Rady Powiatu Tarnowskiego? Jest komentarz posłanki Anny Pieczarki

Prawo i Sprawiedliwość zaczęło ogłaszanie list wyborczych w regionie tarnowskim. Wybory samorządowe odbędą się 7 kwietnia 2024 roku, a drugą turę w przypadku wyborów wójtów, burmistrzów i prezydentów zaplanowano na 21 kwietnia. Pod znakiem zapytania stoi wciąż start Romana Łucarza w wyborach do Rady Powiatu Tarnowskiego.

Przypomnijmy, że 27 stycznia 2024 roku, na wniosek Prokuratury Okręgowej w Krakowie doszło do zatrzymania starosty tarnowskiego oraz dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie. Roman Łucarz i Anna G., która miała wystartować w wyborach do Sejmiku Województwa Małopolskiego, są podejrzani o niedopełnienie obowiązków, a także działanie na szkodę interesu publicznego. Prokuratura zarzuca im niezgodne z prawem przejęcie majątku od pensjonariusza Domu Pomocy Społecznej Nowodworze. Zarzuty w tej sprawie usłyszał również wójt gminy Szerzyny Grzegorz Gotfryd.

Starosta tarnowski opuścił tymczasowy areszt w czwartek, 22 lutego. Prokuratur po zakończeniu czynności procesowych z udziałem starosty tarnowskiego, podjął decyzję o zmianie środka zapobiegawczego w postaci izolacji na środki wolnościowe w postaci poręczenia majątkowego, dozoru policyjnego oraz zawieszenia w pełnieniu obowiązków służbowych. Wcześniej żona Romana Łucarza informowała w mediach społecznościowych, że polityk jest gotowy do startu w kwietniowych wyborach samorządowych. Sytuację podczas briefingu prasowego na tarnowskim Rynku we wtorek, 27 lutego, skomentowała w rozmowie z Radiem RDN Małopolska szefowa PiS w okręgu tarnowskim Anna Pieczarka.

– To nie jest tak do końca, że nie zapadła już decyzja, ale są jeszcze prowadzone rozmowy. Wiemy, że sprawa starosty Romana (Łucarza – red.) z dnia na dzień jest rozwojowa. Jak wczoraj rozmawiałam z radnym, bo jest zawieszony w funkcji starosty powiatu tarnowskiego, to prawnik miał przeczytać 600 stron zeznań na temat Romana Łucarza i nie doszukał się nic, co by mogło spowodować, że Roman Łucarz będzie osobą skazaną – powiedziała w rozmowie z Radiem RDN Małopolska posłanka PiS Anna Pieczarka.

Jesteś świadkiem zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Sonda
Czy weźmiesz udział w kwietniowych wyborach samorządowych?

SPROSTOWANIE

W związku z opublikowaniem w dniu 1 marca 2024 roku na stronie internetowej ESKA.PL artykułu pod nazwą: „Starosta tarnowski nadal zawieszony przez PiS. Czy wystartuje w wyborach samorządowych? Jest komentarz Anny Pieczarki”, wskazuję, że zawiera on następujące nieprawdziwe treści, a to nieprawdziwe jest stwierdzenie, że „,Roman Łucarz i Anna G., która miała wystartować w wyborach do Sejmiku Województwa Małopolskiego, są podejrzani o niedopełnienie obowiązków, a także działanie na szkodę interesu publicznego. Prokuratura zarzuca im niezgodne z prawem przejęcie majątku od pensjonariusza Domu Pomocy Społecznej Nowodworze” — Annie G. nie przedstawiono zarzutu niedopełnienia obowiązków. Wobec Anny G. nie przedstawiono również zarzutów niezgodnego z prawem przejęcia majątku od pensjonariusza Domu Pomocy Społecznej Nowodworze.

Strajk rolników w Tarnowie i regionie [GALERIA]

PiS używał PEGASUSA bez ograniczeń?! ''Mamy iluzoryczną kontrolę nad służbami'' - Magdalena Biejat