Dodatek do ogrzewania

i

Autor: Gettyimages Dodatek energetyczny otrzymają gospodarstwa, które opalają się peletami, drewnem, gazem LPG lub olejem opałowym

Dodatek do ogrzewania 2022. W Tarnowie są przyjmowane wnioski o dopłaty do źródeł ciepła

2022-09-27 11:54

Centrum Usług Społecznych w Tarnowie czeka na wnioski mieszkańców o dopłaty do źródeł ciepła. Można je składać do 30 listopada 2022 roku. Dodatki do ogrzewania można otrzymać na zakup: peletu drzewnego, drewna kawałkowego i innych rodzajów biomasy, gazu skroplonego LPG czy oleju opałowego.

Tarnowianie jeszcze przez dwa miesiące mogą składać wnioski o dopłaty do ogrzewania

Dodatki do ogrzewania, jak informuje tarnowski magistrat, są wypłacane na mocy umowy z dnia 15 września 2022 roku o szczególnych rozwiązaniach w zakresie niektórych źródeł ciepła w związku z sytuacją na rynku paliw. Urzędnicy przypominają, że jednorazowe dopłaty wynoszą: 3 000 złotych dla osób ogrzewających swoje gospodarstwa domowe za pomocą kotła na paliwo stałe zasilanego peletem drzewnym albo innym rodzajem biomasy; 1 000 złotych dla osób posiadających kocioł na paliwo stałe, kominek, kozę, ogrzewacz powietrza, trzon kuchenny, piecokuchnię lub piec kaflowy na paliwo stałe zasilane drewnem kawałkowym; 500 złotych dla osób, które posiadają kocioł gazowy zasilany skroplonym gazem LPG (dofinansowanie nie obejmuje gazu ziemnego dystrybuowanego siecią gazową oraz gazu LPG z butli gazowej); a także 2 000 złotych dla osób korzystających z kotła olejowego.

Dodatki do ogrzewania są przyznawane mieszkańcom, którzy złożyli poprawnie wnioski, a ich metoda ogrzewania została wpisana lub zgłoszona do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków. Nie należy zapominać, że gospodarstwo domowe może starać się o dofinansowanie jednego źródła ciepła. Natomiast jeśli pod danym adresem funkcjonuje więcej niż jedno gospodarstwo domowe, to dodatek do ogrzewania otrzymuje pierwszy wnioskodawca.

Centrum Usług Społecznych w Tarnowie będzie przyjmować wnioski o dodatki do ogrzewania do 30 listopada bieżącego roku. Można je składać osobiście lub drogą elektroniczną za pośrednictwem platformy ePUAP na adres Centrum Usług Społecznych w Tarnowie – /mopstar/skrytka.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

QUIZ. Gwara podlaska. Spróbuj zrozumieć chociaż połowę z tych słów

Pytanie 1 z 15
Na początek coś prostego. Mieszkańcy Białegostoku...
Kierowca zaszalał na S7. W 15 sekund uzbierał 24 punkty karne