Dodatek węglowy

i

Autor: Gettyimages Dodatek węglowy

Dodatek węglowy dla tarnowian. Ile pieniędzy wpłynęło do miasta?

2022-09-23 9:33

Dzisiaj, 23 września, odbędzie się nadzwyczajna sesja tarnowskiej Rady Miejskiej, podczas której radni wprowadzą do budżetu miasta środki na wypłaty dodatku węglowego dla mieszkańców, którzy ogrzewają tym surowcem energetycznym swoje gospodarstwa domowe. Tarnów otrzymał na ten cel ponad 5 milionów złotych.

Dodatek węglowy – ile pieniędzy wpłynęło na wypłaty do Tarnowa?

Radni, podczas dzisiejszej sesji nadzwyczajnej Rady Miejskiej, zwiększą budżet miasta o środki z Funduszu Przeciwdziałania COVID19 w wysokości 5 446 800 złotych, które zostaną przeznaczone na realizację wypłat dodatków węglowych, którymi zajmie się Centrum Usług Społecznych. Dofinansowanie w wysokości 3 tysięcy złotych otrzymają wszystkie osoby, które złożyły odpowiednie wnioski i zostały one pozytywnie zweryfikowane przez urzędników.

Mieszkańcy, którzy jeszcze nie złożyli wniosków o dodatek węglowy mogą to zrobić do 30 listopada bieżącego roku. Przypomnijmy, że w międzyczasie rząd zmienił przepisy, wydłużając czas oczekiwania na wypłatę z 30 do 60 dni.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

QUIZ. Historia i teraźniejszość. Większość pada przy piątym pytaniu!

Pytanie 1 z 10
Bolesław Chrobry został koronowany na króla Polski w...
Robert Lewandowski po meczu z Holandią