Dodatek węglowy

i

Autor: Gettyimages Dodatek węglowy

Dodatek węglowy 2022. Pierwsze przelewy trafiły do tarnowian

2022-09-26 10:47

W miniony piątek, 23 września, Centrum Usług Społecznych w Tarnowie wysłało pierwsze przelewy do tarnowian, którzy ogrzewają węglem swoje gospodarstwa domowe. Kwota dodatku węglowego wynosi 3 tysiące złotych i jest wypłacana niezależnie od osiąganych dochodów.

Dodatek węglowy – tarnowianie otrzymali pierwsze przelewy

Po piątkowej nadzwyczajnej sesji Rady Miejskiej, podczas, której radni wprowadzili do budżetu środki na wypłaty dodatku węglowego, Centrum Usług Społecznych w Tarnowie wysłało przelewy do pierwszych 700 gospodarstw domowych. Łączna kwota przekazanych tarnowianom środków wynosi 2 100 000 złotych.

Przypomnijmy, że do Tarnowa z Funduszu Przeciwdziałania COVID19 trafiły środki w wysokości 5 446 800 złotych, które zostaną przeznaczone na realizację wypłat dodatków węglowych. Dofinansowanie w wysokości 3 tysięcy złotych otrzymają w pierwszej kolejności wszystkie osoby, które złożyły poprawnie wnioski w pierwszym terminie.

Tarnowianie, którzy jeszcze nie złożyli wniosków o dodatek węglowy mają czas do 30 listopada 2022 roku. Po rządkowych zmianach przepisów oczekiwanie na wypłatę wynosi 60 dni.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

QUIZ. Poniedziałkowy test z wiedzy ogólnej. Minimalna szansa na komplet

Pytanie 1 z 10
Jakiej narodowości był pisarz Karol May?
Policyjny pościg okiem kamery. Tak z bandziorami walczą polskie służby