Faściszowa: ZDERZENIE osobówki z busem. 5 osób rannych. Dzieci wśród poszkodowanych [ZDJĘCIA]

2022-09-25 15:00

Groźny wypadek na drodze wojewódzkiej 980 w Faściszowej koło Zakliczyna. W zderzeniu samochodu osobowego z busem ucierpiało co najmniej 5 osób w tym dwoje dorosłych i troje dzieci. Na miejscu pracują strażacy, ratownicy medyczni i policja. Są utrudnienia w ruchu.

Groźny wypadek z udziałem dzieci w Faściszowej

W niedzielę, 25 września popołudniu na drodze wojewódzkiej nr 980 w Faściszowej doszło do zderzenia samochodu osobowego marki Skoda z busem. Tym ostatnim podróżowało 12 osób, w tym 8 dzieci w wieku od 10 do 16 lat. W wypadku najbardziej ucierpiał kierowca osobówki, który został zabrany do szpitala. Z informacji przekazanych przez straż pożarną wynika, że pomocy lekarza wymagać będzie w sumie 5 osób - dwoje dorosłych i troje dzieci.

- Dzieci. które nie zostaną zabrane do szpitala zostały przewiezione do ratusza w Zakliczynie. Transport zorganizował burmistrz tej miejscowości - informuje mł. bryg. Marcin Opioła, Oficer Prasowy Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Tarnowie.

Ruch na miejscu wypadku odbywał się wahadłowo. Pomocy poszkodowanym udzielały cztery zespoły ratownictwa medycznego, dwa zastępy strażaków oraz policja i strażacy ochotnicy z Zakliczyna oraz Siemiechowa. Okoliczności wypadku bada policja.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl!

QUIZ. Poniedziałkowy test z wiedzy ogólnej. Minimalna szansa na komplet

Pytanie 1 z 10
Jakiej narodowości był pisarz Karol May?
Sąd Okręgowy w Krakowie skazał Krzysztofa D. Na 15 lat więzienia za zabicie partnerki. Mężczyzna zadał Lucynie S. 5 ciosów siekierą.