Zlot fanów motoryzacji. MOTO FEST 2022 w Jurkowie [WIDEO, ZDJĘCIA]

2022-06-13 20:49

Adrenalina, szybkość i świetna zabawa. Przez trzy dni na kąpielisku Chorwacja w Jurkowie koło Zakliczyna odbywał się kolejny Moto Fest. Zlot miłośników samochodów i motocykli jak zwykle przyciągnął rzesze miłośników koni mechanicznych. Zobaczcie, jak wyglądała ta impreza!

Było kolorowo i bardzo głośno. Kąpielisko Chorwacja w Jurkowie w miniony weekend zamieniło się w mekkę fanów palenia gumy i tuningu. Organizatorzy zaprosili właścicieli przerabianych samochodów, szybkich ścigaczy, ale i zabytkowych modeli aut czy jednośladów. Wszystkie można było podziwiać w parku maszyn, ale nie zabrakło także pokazów na żywo.

Specjalnie na potrzeby Moto Fest 2022 jeden z basenów zamienił się w arenę zmagań zawodników, którzy próbowali swoich sił w niełatwej sztuce driftu. Do rywalizacji stanęły modele z napędem na tylne koła. Kierowcy kręcili popularne bączki, ścigali się i – niestety – tłukli samochody o ściany basenu. Jednak, jak przyznali w rozmowie z Radiem ESKA Tarnów, nie żałują.

Moto Fest - Jurków 2022

- To nie jest łatwa konkurencja, ale chętnych nie brakuje. To chłopaki, którzy jeżdżą amatorsko, ale umieją to robić. Przy okazji mamy tu Drift Taxi – wozimy ludzi, którzy chcą zobaczyć, jak to jest. Niektórzy krzyczą, że wystarczy i chcą wysiąść, nigdy czegoś takiego nie przeżyli. Dla nas zabawa, a przy okazji pomagamy, bo zbieramy pieniądze dla dziewczynki, która choruje na SMA – powiedział nam jeden z organizatorów Moto Festu 2022.

POSŁUCHAJ: MOTO FEST - JURKÓW 2022

- To świetna impreza. Można spotkać ludzi tak samo zakręconych, jak my. Porozmawiać, dowiedzieć się wielu rzeczy, dopytać. Miłość do samochodów – nie wiem kiedy się zaczęła, chyba tak mam od zawsze. To jest BMW, tego się nie da nie kochać! - śmieje się jeden z uczestników, który poważnie uszkodził swój wóz podczas pokazów. - Chyba trzeba będzie wymienić cały „tyłek”, ale nie żałuję! - dodaje.

Wśród uczestników przeważali młodzi kierowcy. Zgodnie przyznają, że takich imprez powinno być więcej. To według nich bezpieczny sposób na trening umiejętności szybkiej jazdy w ekstremalnych warunkach zwłaszcza, kiedy tory są sukcesywnie zamykane, a na drodze nie ma miejsca na brawurę. Wszyscy zgodnie deklarują, że przyjadą na Moto Fest również za rok.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Najgłupsze pytania w "Milionerach". Aż nie do wiary, że o to zapytano! Sprawdź, czy znasz odpowiedź

Pytanie 1 z 6
Jaki błąd ortograficzny popałenił w księdze kondolencyjnej prezydent Bronisław Komorowski w 2011 r.?
Milionerzy