Zborowice: GROŹNY wypadek z udziałem rowerzysty. Lądował helikopter LPR [ZDJĘCIA]

2022-04-06 8:30

Na pomoc wezwano helikopter Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Do groźnego wypadku doszło w poniedziałek (4.04.), wczesnym popołudniem na drodze wojewódzkiej w rejonie Ciężkowic. Z obrażeniami głowy do tarnowskiego szpitala trafił 67-letni rowerzysta, który upadł na drogę po tym, gdy podczas wyprzedzania potrąciła go 57-letnia kobieta jadąca osobówką.

Potrąciła rowerzystę podczas wyprzedzania

67-letni mieszkaniec powiatu tarnowskiego trafił z obrażeniami głowy do szpitala. To po wypadku, do którego doszło w poniedziałek, 4 kwietnia około godziny 13:00 w miejscowości Zborowice na drodze wojewódzkiej z Ciężkowic do Pławnej. Stan rowerzysty był na tyle poważny, że zdecydowano się wezwać helikopter Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, który zabrał poszkodowanego do szpitala w Tarnowie. Okoliczności wypadku wyjaśnia policja.

- Podczas manewru wyprzedzania, kierująca samochodem osobowym 57-letnia mieszkanka powiatu tarnowskiego, nie zachowała należytej ostrożności i spowodowała kolizję z poruszającym się w tym samym kierunku rowerzystą. Ten wytrącony z równowagi przewrócił się, uderzając przy tym głową o asfaltową drogę. Kierująca była trzeźwa, jednak nie potrafiła powiedzieć dlaczego najechała na rowerzystę, którego widziała i podjęła manewr jego wyprzedzenia - relacjonuje asp. sztab. Paweł Klimek, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie.

Trwa policyjne postępowanie, które ma wyjaśnić okoliczności, w których doszło do wypadku. Na ten moment kobieta straciła swoje prawo jazdy, a jej samochód został odholowany na policyjny parking. Tam mają zostać wykonane szczegółowe oględziny. Zajmą się tym specjaliści z zakresu wypadków drogowych Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl!

Symbole najpopularniejszych pierwiastków chemicznych. Ósme pytanie wielu zaskoczy!

Pytanie 1 z 10
Podaj symbol tlenu
Potworne potrącenie rowerzysty w Małopolsce. Kierująca golfem nie potrafiła wytłumaczyć swojego zachowania