Kierowca zaparkował na przystanku autobusowym

i

Autor: Straż Miejska w Tarnowie (strazmiejska.tarnow.pl) Kierowca zaparkował na przystanku autobusowym. Interweniowali strażnicy miejscy

Na sygnale

Zaparkował samochód na przystanku w centrum Tarnowa. Na strażników miejskich nie musiał długo czekać

Jeden z kierowców poruszających się po Tarnowie znalazł dla swojego pojazdu nietypowe miejsce postojowe. Zatrzymał się tuż przed wiatą przystankową przy ulicy Lwowskiej. Nieprawidłowo zaparkowany pojazd zauważył operator monitoringu miejskiego, a następnie poinformował o incydencie strażników miejskich. Mundurowi, którzy pojawili się na miejscu, zauważyli, że w osobówce wciąż znajduje się kierowca.

Tarnów. Kierowca zaparkował na przystanku autobusowym. Interweniowali strażnicy miejscy

Strażnicy miejscy zostali wysłani na ulicę Lwowską w Tarnowie, gdzie operator monitoringu miejskiego zauważył samochód osobowy zaparkowany obok wiaty przystankowej. Po przybyciu patrolu na miejsce okazało się, że kierowca przebywa w pojeździe. Funkcjonariusze przeprowadzili z nim rozmowę i nakazali odjechanie. Szofer może mówić o sporym szczęściu, bo został potraktowany ulgowo i nie otrzymał mandatu za nieprawidłowe parkowanie.

Strażnicy miejscy zwracają uwagę, że parkowanie przed wiatą przystankową jest przyczyną utrudnień dla pasażerów wysiadających z autobusów, szczególnie osób z niepełnosprawnościami. Na przystanku przy ulicy Lwowskiej nie po raz pierwszy doszło do takiego incydentu. Mundurowi wielokrotnie otrzymywali podobne zgłoszenie od mieszkańców, a jeden z radnych Rady Miejskiej w Tarnowie złożył w tej sprawie interpelację.

— Przypominamy, że na przystankach obowiązuje bezwzględny zakaz zatrzymywania i postoju pojazdów. Artykuł 49 ust. 1 pkt. 9 ustawy prawo o ruchu drogowym mówi, że w odległości mniejszej niż 15 metrów od słupka lub tablicy oznaczającej przystanek, a na przystanku z zatoką – na całej jej długości, nie wolno zatrzymywać pojazdów — zwracają uwagę funkcjonariusze Straży Miejskiej w Tarnowie.

Jesteś świadkiem zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Komenda Miejska Policji w Tarnowie ma nowego komendanta. Marcin Sak zastąpił Mariusza Dymurę [GALERIA]

Tych utworów bała się władza w PRL! Jak dobrze znasz zakazane polskie piosenki?

Pytanie 1 z 11
Który utwór Jacka Kaczmarskiego był w latach 80. hymnem opozycji w walce z władzami komunistycznymi?
Kraksa w centrum Tarnowa. Młody kierowca wymusił pierwszeństwo