Ulica Tuchowska w Tarnowie

i

Autor: Wojciech Gardoń Wyłoniono wykonawcę rozbudowy ulicy Tuchowskiej

Wiadomości

Jest wykonawca rozbudowy ulicy Tuchowskiej w Tarnowie. Prace potrwają ponad rok

Ulica Tuchowska w Tarnowie przejdzie gruntowną rozbudowę. Przewidywany czas realizacji zadania wynosi około 15 miesięcy, a same roboty budowlane potrwają 13 miesięcy. Dwa pozostałe będą związane z odbiorami i rozliczeniami inwestycji. Jak informuje tarnowskim magistrat, na ulicy będą występowały ograniczenia, ale nie zostanie ona całkowicie wyłączona z ruchu. Zarząd Dróg i Komunikacji wyłonił już wykonawcę rozbudowy ulicy Tuchowskiej.

Tarnów. Wyłoniono wykonawcę rozbudowy ulicy Tuchowskiej

Zarząd Dróg i Komunikacji w Tarnowie wybrał wykonawcę rozbudowy ulicy Tuchowskiej. Inwestycję zrealizuje firma Swietelsky Rail Polska sp. z o.o. Złożona przez nią oferta okazała się najkorzystniejsza. Na ogłoszony przetarg odpowiedziało sześć firm.

Pierwszy etap rozbudowy ulicy Tuchowskiej, jak czytamy w komunikacie Urzędu Miasta Tarnowa, będzie realizowany na odcinku o długości 600 metrów – od obwodnicy miasta do ulicy Łokietka. W tym czasie ruch pojazdów do Tarnowa będzie przebiegał ulicą Tuchowską, a w stronę przeciwną ulicą Dojazd.

Podczas drugiego etapu prace będą wykonywane na odcinku o długości 520 metrów – od ulicy Łokietka do ulicy św. Trójcy. Wtedy w kierunku południowym zostaną wprowadzone objazdy węzłami Lwowska i Krakowska.

— Zakres inwestycji obejmie m.in. wykonanie nowej nawierzchni bitumicznej (wraz z wymianą podbudowy), wymianę istniejących krawężników i obrzeży, przebudowę skrzyżowań z drogami bocznymi, budowę pasów do lewoskrętu i pasów włączających, ciągów pieszo-rowerowych i chodników. W ramach zadania zrealizowane zostaną także: sieć kanalizacji deszczowej, przepust na Strusince, oświetlenie uliczne i kanał technologiczny. Inwestycja obejmie również przebudowę infrastruktury, która koliduje z rozbudowywaną drogą, budowę nowych zatok autobusowych oraz przebudowę i budowę zjazdów — czytamy w komunikacie Urzędu Miasta Tarnowa.

Rozbudowa ulicy Tuchowskiej będzie kosztować blisko 22 miliony złotych. Zadanie otrzymało dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

Jesteś świadkiem zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Tarnów otrzymał dodatkowe dofinansowanie na rozbudowę ulic Braci Saków i Okrężnej [GALERIA]

Quiz. Wakacyjne przeboje z czasów PRL. Jak dobrze pamiętasz piosenki o lecie?

Pytanie 1 z 10
Dokończ fragment przeboju „Chałupy welcome to” Zbigniewa Wodeckiego. „Jak co roku w Chałupach, gdy zaczyna się upał...”
EXPRESS BIEDRZYCKIEJ - Marek Sawicki