Kryta pływalnia w Tarnowie

i

Autor: Paweł Topolski / Urząd Miasta Tarnowa Osoby z niepełnosprawnościami zapłacą mniej za baseny w Tarnowie

Wiadomości

Osoby z niepełnosprawnościami zapłacą mniej za baseny w Tarnowie. Ile będą kosztować bilety?

Osoby z niepełnosprawnościami i ich opiekunowie będą mogły skorzystać z tańszych biletów na baseny w Tarnowie. Taką decyzję podjął prezydent Tarnowa Jakub Kwaśny, który podpisał zarządzenie zmieniające opłaty za korzystnie z obiektów Tarnowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Ulga wchodzi w życie w sobotę, 15 czerwca 2024 roku. Jakie będą ceny biletów dla osób z niepełnosprawnościami? Sprawdźcie!

Tarnów. Osoby z niepełnosprawnościami będą mogły korzystać z basenów w obniżonych cenach

Prezydent Tarnowa Jakub Kwaśny zdecydował, że osoby z niepełnosprawnościami będą mogły korzystać z miejskich pływalni w obniżonych cenach. Tańsze bilety będą obowiązywać w obiektach Tarnowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji – Parku Wodnym przy ulicy Piłsudskiego oraz Miejskim Domu Sportu przy ulicy Traugutta i będą dedykowane osobom z posiadającym orzeczenie o co najmniej umiarkowanym stopniu niepełnosprawności, a także ich opiekunom.

Osoby z niepełnosprawnościami zapłacą za jedną godzinę spędzoną na tarnowskich pływalniach 9 złotych. Taka sama cena będzie obowiązywać dla ich opiekunów. Ponadto, jak informuje magistrat, dopłata za przekroczenie pełnej godziny będzie doliczana dopiero po 20 minutach, co pozwoli na łatwiejsze i bardziej komfortowe korzystanie z obiektów. Ulga wchodzi w życie w sobotę, 15 czerwca 2024 roku.

Zmiana została wprowadzona na wniosek radnej Rady Miejskiej w Tarnowie Edyty Kowalskiej, zgłoszony 3 czerwca 2024 roku. Temat był wielokrotnie podnoszony w ostatnim czasie przez osoby działające na rzecz osób z niepełnosprawnościami, w tym rodziców i opiekunów.

Jesteś świadkiem zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

To wyjątkowe miejsca na mapie Tarnowa. Powinien je zobaczyć każdy turysta! [GALERIA]

Quiz. Maszkarony opanowały Tarnów! Czy rozpoznasz po zdjęciu, gdzie się znajdują?

Pytanie 1 z 14
Gdzie znajduje się Duch Teatru?
Duch Teatru
Gwiazda "Rancza" po latach wraca na mały ekran. Magdalena Waligórska-Lisiecka dostała angaż w kultowej produkcji