Granada

i

Autor: Makalu/pixabay/cc0 Granada

Wiadomości

Z Tarnowa do Andaluzji – projekt ŻYJ W ZGODZIE Z NATURĄ

2024-04-19 14:10

Pod słońcem Andaluzji będą zdobywać wiedzę. Uczniowie Niepublicznej Branżowej Szkoły Specjalnej I-go stopnia z Tarnowa pojadą do Hiszpanii. Wyjazd odbędzie się w ramach projektu „Żyj w zgodzie z naturą”. Czego będzie dotyczył?

Projekt jest realizowany w ramach programu Erasmus+ - Partnerstwa na małą skalę. To międzynarodowa wymiana doświadczeń, wiedzy i informacji. Uczniowie szkoły branżowej z Tarnowa wyjadą do Hiszpanii, ale później, w ramach wymiany, uczniowie z Granady odwiedzą Tarnów. Przygotowania do wyjazdu trwają już od dłuższego czasu.

POSŁUCHAJ: mówi Mieczysław Urbański, koordynator projektów unijnych

- Nasi uczniowie bardzo solidnie przygotowują się do tego projektu. Mieli zajęcia z języka hiszpańskiego, dowiadywali się też więcej o rejonie, do którego jedziemy, oraz o kulturze Hiszpanii. To wyzwanie, bo czeka nas męcząca, czterogodzinna podróż samolotem i przesiadka. To duże wydarzenie, bo niektórzy z naszych uczniów nie byli nawet nad polskim Bałtykiem, a teraz znajdą się nad Morzem Śródziemnym. Pobyt potrwa 10 dni, podczas których będziemy zwiedzać, ale odwiedzimy też lokalne przedsiębiorstwa, na przykład wytwórnię serów. Mam nadzieję, że pogoda pozwoli nam też skorzystać z pobytu nad morzem – mówi Mieczysław Urbański, koordynator projektów unijnych.

Konieczność przelotu samolotem oraz długa, dziesięciodniowa rozłąka z najbliższymi sprawiły, że trzeba było skrupulatnie wybierać uczestników wyjazdu. W proces naboru był zaangażowany pedagog szkolny. Z uczniami pojedzie też liczna opieka ze szkoły, aby w każdej chwili wyjazdu mogli liczyć na wsparcie.

Udział w wyjeździe do Hiszpanii ma poprawiać jakość kształcenia zawodowego osób niepełnosprawnych w Tarnowie i zapobiegać ich wykluczeniu. Ekipa wraca do miasta nad Białą 29 kwietnia, a już w maju, z rewizytą pod Górę św. Marcina przyjedzie delegacja uczniów hiszpańskich. Oni także będą poznawać zabytki miasta, ale również atrakcje naszego regionu.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

QUIZ: "Pieniądze to nie wszystko". Jak dobrze pamiętasz tę kultową komedię?

Pytanie 1 z 10
Tomasz, bohater film, wracając z gali został porwany przez mieszkańców upadłego PGR-u. Gdzie był przetrzymywany?
Kadr z filmu Pieniądze to nie wszystko