Sport

Najszybsza Babcia Świata spełniła swoje marzenie. Założyła rolki i zgarnęła kolejne trofeum

2024-04-19 17:38

Barbara Prymakowska, pochodząca z Tarnowa „Najszybsza Babcia Świata”, która 7 listopada ubiegłego roku obchodziła 80. urodziny, ma za sobą kolejne przypieczętowane sukcesem zawody sportowe. Tarnowianka tym razem założyła rolki i zajęła 3. miejsce w 17. edycji Cracovia Maraton na Rolkach.

Barbara Prymakowska stanęła na podium w 17. edycji Cracovia Maraton na Rolkach

Barbara Prymakowska zajęła trzecie miejsce podczas zawodów Cracovia Maraton na Rolkach, które odbyły się w Krakowie w niedzielę, 14 kwietnia 2024 roku. „Najszybsza Babcia Świata” wystartowała w kat. 60 i pokonała dystans 12. okrążeń wokół krakowskich Błoni, pozostawiając za sobą wielu młodszych zawodników. W 17. edycji, odbywającego się od 2006 roku Cracovia Maraton na Rolkach, wystartowało 332 zawodników.

— W życiu wiele się zmieści, ale można coś dołożyć. Ja dołożyłam start w 17. edycji Cracovia Maraton na Rolkach, 12 okrążeń wokół Krakowskich Błoni. To mocne i ryzykowne wyzwanie w moim okresie życia, rocznik 1943. Metę przejechałam zdrowa i radosna zajmując 3. miejsce w kat 60. Dziękuję Organizatorom za zaproszenie, Wolontariuszom za uśmiech. Wszystkim za gratulacje i kibicowanie — komentuje swój start w Cracovia Maraton na Rolkach Barbara Prymakowska.

— W 17. edycja Cracovia Maraton na Rolkach zostawiłam swój ślad po raz 14. Sprawiam, że marzenia stają się rzeczywistością. Ale potrzeba determinacji, samodyscypliny i wysiłku. Chwilo trwaj — dodaje tarnowianka.

„Najszybsza Babcia Świata” jest wielokrotną Mistrzynią Świata Masters w Biegach Górskich stylem alpejskim oraz zdobywczynią szczytu Mont Blanc. Na swoim koncie ma również wiele maratonów ulicznych i górskich. Znajduje się też w elitarnym gronie czterech Polek posiadających medale World Maraton Majors rozgrywanych w Tokio, Bostonie, Chicago, Berlinie, Londynie, Nowym Jorku. W 2021 roku otrzymała tytuł „Honorowej Obywatelki Miasta Tarnowa”.

Jesteś świadkiem zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Quiz. Kobiety w przebojach PRL. Jak dobrze pamiętasz tamte piosenki?

Pytanie 1 z 10
Dokończ fragment przeboju „Być kobietą” Alicji Majewskiej. „Być kobietą, być kobietą - marzę ciągle będąc dzieckiem, być kobietą, bo kobiety są...”