Tęczowy ratusz tarnów

i

Autor: Justyna Świderska/Krystian Janik Tęczowy ratusz Tarnów

Wiadomości

Tarnowskie Centrum Równości – powstaje nowy punkt na mapie miasta

2024-04-19 14:10

Ma spełniać misję wsparcia psychologicznego, przeciwdziałania przemocy, integracyjną, a także edukować na rzecz równości. Takie cele będzie realizować Tarnowskie Centrum Równości. Jego otwarcie już w sobotę, 20 kwietnia 2024.

Starania o utworzenie takiego miejsca w Tarnowie trwały od dłuższego czasu. Inicjatorzy – Stowarzyszenie Tęczowy Tarnów – zabiegali o powstanie w mieście miejsca, które będzie zrzeszać ludzi w duchu otwartości, różnorodności, tolerancji i akceptacji. Takiego miejsca potrzebują osoby LGBT+, ale także osoby doświadczające wszelkiego rodzaju dyskryminacji.

POSŁUCHAJ: mówi Greta Pękała, wiceprezeska Stowarzyszenia Tęczowy Tarnów

- Chcemy, żeby to miejsce było otwarte dla poszukujących bezpieczniejszej przestrzeni w mieście. Gdzie w atmosferze akceptacji będzie można przyjść, fajnie spędzić czas samemu albo ze znajomymi, pograć w planszówki, poczytać książki z naszej biblioteczki, porozmawiać, ale także wziąć udział w spotkaniach z zaproszonymi gośćmi. Naszym celem jest budowanie Tarnowa, który akceptuje różnorodność oraz szanuje prawa każdej jednostki, niezależnie od orientacji seksualnej, tożsamości płciowej, pochodzenia czy wyznania - mówi Greta Pękała, wiceprezeska Stowarzyszenia Tęczowy Tarnów.

Obecnie w siedzibie Tarnowskiego Centrum Równości trwają ostatnie prace remontowe. Pomieszczenia są przystosowane dla osób z niepełnosprawnościami. Otwarcie placówki odbędzie się 20 kwietnia o godzinie 15:00 przy ulicy Krętej 10. Później zaplanowano "Afterparty" w Stowarzyszeniu Przepraszam.

Jedną z pierwszych inicjatyw Tarnowskiego Centrum Równości będą warsztaty języka inkluzywnego. Uczestnicy dowiedzą się czym jest język inkluzywny i jak go używać. O tym jak język jest ważny i jak odpowiednio zwracać się do każdej osoby, znając jej tożsamość, opowie Dawid Wojtyczka – osoba ekspercka i edukatorska w zakresie strategii tworzenia społeczeństwa różnorodnego i włączającego wszystkie grupy społeczne. Wydarzenie w pierwszej kolejności adresowane jest do nauczycieli, którzy chcą poszerzyć swoje kompetencje. Udział jest bezpłatny, otwarty dla wszystkich zainteresowanych. Wystarczy się zapisać TUTAJ.  Szkolenie odbędzie się 26 kwietnia o godzinie 17:30 w siedzibie Tarnowskiego Centrum Równości przy ulicy Krętej 10:00.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

QUIZ PRL. Młodzieżowy slang PRL

Pytanie 1 z 14
Młodzieżowe określenie na szkołę w Polsce Ludowej to:
QUIZ PRL. Młodzieżowy slang PRL