Posprzątajmy razem Tarnów

i

Autor: Artur Gawle / Archiwum Urzędu Miasta Tarnowa Zbliża się wielkie sprzątanie Tarnowa!

Dzień Ziemi 2024

Dzień Ziemi 2024. Uczniowie tarnowskich szkół posprzątają miasto. Wciąż można zgłosić swój udział w akcji!

2024-04-19 17:37

Już w najbliższy poniedziałek, 22 kwietnia 2024 roku, będziemy obchodzić Dzień Ziemi. Wtedy też odbędzie się coroczna akcja „Posprzątajmy razem Tarnów”. Jest to inicjatywa skierowana do uczniów tarnowskich szkół podstawowych i ponadpodstawowych, a także przedszkolaków. Jak informuje magistrat, placówki edukacyjne wciąż mogą zgłaszać swój udział w wielkim sprzątaniu miasta. Tegoroczna edycja obejmie swoim zasięgiem takie lokalizacje, jak: tereny wzdłuż Wątoku i wokół Kantorii, rejon osiedla Westerplatte, Lasek Lipie oraz Góra Świętego Marcina.

Dzień Ziemi 2024. Już wkrótce wielkie sprzątanie Tarnowa!

W poniedziałek, 22 kwietnia, odbędzie się kolejna edycja akcji „Posprzątajmy razem Tarnów”, skierowanej do uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych oraz przedszkolaków. Jest to coroczna inicjatywa, która na początku była znana pod nazwą „Wiosenne sprzątanie Wątoku”. Jednak w 2014 roku nastąpiło rozszerzenie objętego sprzątaniem terenu na inne części miasta i akcja otrzymała nową nazwę, która funkcjonuje do dzisiaj.

Jak informuje tarnowski magistrat, placówki edukacyjne wciąż mogą przyłączyć się do akcji „Posprzątajmy razem Tarnów”. Worki na odpady i rękawice będą dostępne dla uczestników w Urzędzie Miasta Tarnowa przy ulicy Nowej 4 w pokoju nr 325. Więcej szczegółów dotyczących wiosennej inicjatywy można uzyskać pod nr tel. 14 68 82 872.

Koordynatorem akcji „Posprzątajmy razem Tarnów” są Wydział Ochrony Środowiska oraz Polski Związek Wędkarski.

Jesteś świadkiem zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Szklak Maszkaronów w Tarnowie. To jedyna w swoim rodzaju atrakcja na mapie Małopolski! [GALERIA]

Quiz. Największe przeboje inspirowane folklorem z czasów PRL. Jak dobrze pamiętasz tamte piosenki?

Pytanie 1 z 10
Dokończ fragment przeboju „Malowany dym” Skaldów. „Zawróć do nieba z powrotem deszcz, a wtedy przyjdę tam...”