Odblaski

i

Autor: Justyna Świderska

Wojna w Ukrainie. W Tarnowie ruszyła zbiórka odblasków dla mieszkańców Tarnopola

2022-11-16 10:04

Serhij Nadał, mer Tarnopola, miasta partnerskiego Tarnowa, zwrócił się o pomoc do tarnowian w związku z rosyjskimi atakami rakietowymi przeprowadzonymi na tamtejszą infrastrukturę. W obwodzie tarnopolskim występują problemy z dostawą prądu i oświetleniem ulic. Mer poprosił mieszkańców Tarnowa o przeprowadzenie zbiórki elementów odblaskowych, które są niezbędne w obliczu odcięcia części miasta od energii elektrycznej.

W Tarnowie ruszyła zbiórka odblasków dla mieszkańców Tarnopola

Przypomnijmy, że w ostatnich dniach wojsko rosyjskie przeprowadziło wzmożony atak rakietowy na kilkanaście ukraińskich obwodów. W samym Lwowie aż 80 proc. miasta zostało odcięte od prądu, a operatorzy komórkowi w celu oszczędzania energii znacznie ograniczają swoje usługi. Oprócz Lwowa i Tarnopola ostrzeliwane były również m.in. obwody: kijowski, czerkaski, dniepropietrowski, odeski i chmielnicki, iwanofrankiwski, połtawski, sumski, tarnopolski, kirowohradzki, czernihowski, winnicki, wołyński czy żytomierski.

W Tarnopolu występują problemy z dostawą prądu i oświetleniem ulicznym. Dlatego też mer Serhij Nadał zwrócił się o pomoc do mieszkańców Tarnowa, miasta partnerskiego Tarnopola. Potrzebne są wszelkie elementy odblaskowe, w tym kamizelki, opaski oraz zawieszki, które podwyższą bezpieczeństwo m.in. uczniów z tarnopolskich szkół. Serhij Nadał w swojej prośbie powołuje się na dobre serce i empatię mieszkańców Tarnowa, którzy od początku rosyjskiej inwazji na Ukrainę chętnie pomagają osobom zamieszkującym partnerskie miasto.

Odblaski, jak informuje Urząd Miasta Tarnowa, można dostarczać do siedziby Straży Miejskiej przy ulicy Nadbrzeżnej Dolnej 7. Zbiórka potrwa do wtorku, 22 listopada 2022 roku.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

QUIZ. Raglan, mufka, lampasy. Zgadniesz, jaki to element ubioru?

Pytanie 1 z 15
Mitenka to:
Przewodów. Doszło do eksplozji, w wyniku której śmierć poniosło dwóch mężczyzn