Tarnów mieszkania

i

Autor: Krystian Janik

Wiadomości

W Tarnowie będzie więcej mieszkań do wynajęcia. Kto z nich skorzysta?

2024-04-24 12:35

W Tarnowie będzie więcej mieszkań do wynajęcia. Lokale będą dedykowane osobom osiągającym niższe dochody lub mającym trudną sytuację życiową. Dzierżawą mieszkań i budynków mieszkalnych, a następnie ich przygotowaniem do wynajmu, zajmie się Społeczna Agencja Najmu, która wystartowała w ramach Miejskiego Zarządu Budynków. Jak informuje tarnowski magistrat, skorzystają na tym również dzierżawcy.

W Tarnowie będzie łatwiej wynająć mieszkanie. Ruszyła Społeczna Agencja Najmu

W Tarnowie, jak informuje magistrat, wystartowała Społeczna Agencja Najmu, działająca w ramach Miejskiego Zarządu Budynków. Będzie się zajmować dzierżawieniem mieszkań oraz budynków mieszkalnych, a następnie ich wynajmem osobom o niższych dochodach lub w trudnej sytuacji życiowej, których nie stać na zakup lub najem własnego lokalu.

Społeczna Agencja Najmu gwarantuje właścicielom mieszkań lub budynków mieszkalnych m.in. stabilną i długoterminową dzierżawę czy stałe wpływy z czynszu. SAN zajmie się również rekrutacja najemców, zawieraniem umów, pobieraniem czynszu oraz monitorowaniem ewentualnych zaległości. Ponadto prowadzone będą kontrole stanu mieszkań, aby właściciele mieli pewność, że zostaną im zwrócone z nienaruszonym stanie. Będą oni także zwolnieni od podatku dochodowego przychodu z tytułu dzierżawy dla SAN.

Działalność SAN oferuje również możliwość negocjacji czynszu oraz wsparcie w sprawach urzędniczych związanych z uzyskaniem pomocy finansowej, np. w formie dopłaty do czynszu w ramach programu Mieszkanie na Start czy dodatków mieszkaniowych.

Koncepcja utworzenia Społecznej Agencji Najmu pojawiła się w Strategii Rozwoju Mieszkalnictwa dla Miasta Tarnowa do 2030 r. Cel polega na tym, by miasto posiadało wysoką dostępność mieszkań dla różnych grup odbiorców. Program w szczególności kierowany jest do prywatnych właścicieli, którzy nie wynajmują mieszkań ze względu na obawy związane np. z zachowaniem lokatorów (dewastacja, problemy z eksmisją). Kontakty z najemcami, formalności i sprawy organizacyjne leżą po stronie SAN-u — czytamy w komunikacie tarnowskiego magistratu.

Szczegółowe informacje o Społecznej Agencji Najmu znajdują się na oficjalnej stronie Urzędu Miasta Tarnowa.

Jesteś świadkiem zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Szklak Maszkaronów w Tarnowie. To jedyna w swoim rodzaju atrakcja na mapie Małopolski! [GALERIA]

Quiz. Najlepsi piosenkarze z czasów PRL. Jak dobrze pamiętasz ich największe hity?

Pytanie 1 z 10
Dokończ fragment piosenki „Biały krzyż” śpiewanej przez Krzysztofa Klenczona z Czerwonymi Gitarami. „W szczerym polu biały krzyż, nie pamięta już...”
Pokaz użycia egzoszkieletu - Szpital im. św. Łukasza w Tarnowie