Ruszyła wypłata 800 plus, pierwsze świadczenia już na kontach rodziców

i

Autor: Archiwum serwisu

Wiadomości

Tarnowski magistrat przypomina o składaniu wniosków o 800 plus. To już ostatni moment!

2024-04-30 9:58

Urząd Miasta Tarnowa przypomina, że rodzice, którzy pobierają świadczenie wychowawcze 800 plus i chcą zachować ciągłość jego wypłaty, muszą do 30 kwietnia 2024 roku złożyć odpowiedni wniosek. ZUS wypłaci pierwsze pieniądze do końca czerwca bieżącego roku. Przypomnijmy, że świadczenie 800 plus, będące podniesioną kwotą wcześniejszego 500 plus, jest wypłacane od stycznia 2024 roku.

Tarnów. Do 30 kwietnia można złożyć wniosek o zachowanie ciągłości wypłaty świadczenia 800 plus

Tarnowski magistrat informuje, że rodzice, którzy chcą zachować czynność wypłaty świadczenia wychowawczego 800 plus, powinni do 30 kwietnia 2024 roku złożyć odpowiedni wniosek. Jest to niezbędne do tego, aby ZUS wypłacił pieniądze do końca czerwca. W Tarnowie, jak czytamy w komunikacie na stronie Urzędu Miasta, do połowy kwietnia rodzice i opiekunowie złożyli blisko 40 tysięcy wniosków. Do tej pory, w okresie od 1 stycznia do 31 marca, ZUS wypłacił już 248 milionów złotych w ramach świadczenia wychowawczego 800 plus.

Świadczenie wychowawcze 800 plus przysługuje na każde dziecko do ukończenia przez nie 18 lat. Jest wypłacanie niezależnie od dochodów osiąganych przez rodziców i opiekunów dziecka. Wniosek na nowy okres świadczeniowy należy złożyć za pośrednictwem aplikacji mZUS, Platformy Usług Elektronicznych (PUE) ZUS, portalu Emp@tia lub swojego banku, pod warunkiem, że uruchomił tę usługę.

Jesteś świadkiem zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Tarnów wystawił na sprzedaż działki inwestycyjne [ZDJĘCIA]

W PRL każde dziecko znało szpiega z Krainy Deszczowców! Jak dobrze pamiętasz bajkę „Porwanie Baltazara Gąbki”?

Pytanie 1 z 10
W jakim celu do Krainy Deszczowców wybrał się profesor Baltazar Gąbka?
Marzena Okła-Drewnowicz, wiceprzewodnicząca Platformy Obywatelskiej o programie 800 plus