Rummikub

i

Autor: Artur Piróg/organizator turnieju Miłośnicy gry Rummikub zjadą do Tarnowa

Turniej Rummikub w Tarnowie! W niedzielę eliminacje do Mistrzostw Polski

2022-09-22 15:00

Wystarczy umieć liczyć do trzydziestu. To główny warunek gry w Rummikub. Jej pasjonaci już w niedzielę (25 września) zjawią się w Tarnowie, żeby wziąć udział w eliminacjach do Mistrzostw Polski. Zapisy trwają! Można też przyjść pokibicować i nauczyć się zasad Rummikub.

To gra dla wszystkich, bez względu na wiek. Wymaga jedynie umiejętności liczenia do trzydziestu. Wykorzystuje się kości, które przypominają kostki domina. No i przydaje się zmysł taktyczny. Zabawa polega na tym, żeby pozbyć się jak najszybciej wszystkich swoich kości.

POSŁUCHAJ: o turnieju Rummikub mówi organizator Artur Piróg

- Ja się tą grą zainteresowałem, kiedy żona mi o niej powiedziała. Dzieci w placówce grały w Rummikub i postanowiliśmy spróbować. Spodobało się nam, zaczęliśmy grać coraz częściej, później ze znajomymi a potem postanowiliśmy spróbować sił w turniejach. Dzisiaj bardzo lubimy grać w Rummikub, poświęcamy tej grze bardzo dużo czasu. Ja jestem matematycznym konikiem, nie wyobrażam sobie lepszej rozrywki – mówi Artur Piróg, organizator turnieju Rummikub w Tarnowie.

Zapadlisko na cmentarzu w Trzebini - Sierczy: cmentarz pozostaje zamknięty do odwołania, mieszkańcy są wstrząśnięci.

Liczba rund turniejowych zależy od liczby graczy. Przy każdym stoliku zasiada czwórka zawodników i ten kto zdobywa najwięcej punktów, ten przechodzi dalej. Do finałowego stolika dociera najlepszych czterech zawodników i oni walczą o tytuł oraz kwalifikację do Mistrzostw Polski.

Zawody w Tarnowie odbędą się już w tę niedzielę, (25 września). Potrwają od 11:00 do 16:00 w Klubie Gwiazda przy ulicy Kopernika. Natomiast od godziny 10:00 gracze w Rummikub będą uczyć wszystkich chętnych zasad tej gry. Zabawa jest dla wszystkich, ale warto się zapisać, bo liczba miejsc jest ograniczona. Formularze znajdziecie TUTAJ. Już jest zapisanych ponad 50 uczestników Turnieju. Przyjadą pasjonaci z całej południowej Polski. Organizatorzy zapraszają również do kibicowania, jednak proszą obserwatorów o zachowanie ciszy w trakcie rozgrywek, aby komentarzami nie utrudniać zadania zawodnikom.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Bądź jak uczestnik Familiady. Wybierz najlepiej punktowaną odpowiedź!

Pytanie 1 z 10
Co w przenośni może być czarne?