Tarnowska Szkoła Wyższa

i

Autor: Justyna Świderska Studenci Tarnowskiej Szkoły Wyższej będą kończyć już Akademię Nauk Stosowanych

Tarnowska Szkoła Wyższa już Akademią Nauk Stosowanych [AUDIO]

2022-02-16 12:03

Początkiem lutego 2022 roku władze Tarnowskiej Szkoły Wyższej otrzymały decyzję Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego nadającą szkole uprawnienia Akademii Nauk Stosowanych. Dla szkoły to nobilitacja i uznanie dorobku ponad 20 lat pracy.

Tarnowska Szkoła Wyższa, jako pierwsza uczelnia w Tarnowie, decyzją Ministra Edukacji i Nauki otrzymała status akademii nauk stosowanych i zmieniła już nazwę na Tarnowska Szkoła Wyższa Akademia Nauk Stosowanych. Aby ubiegać się o nadanie rangi Akademii placówka musiała spełnić szereg wymogów.

POSŁUCHAJ: Mówi Kanclerz Tarnowskiej Szkoły Wyższej - Bożena Szołtysek
Bożena Szołtysek

i

Autor: Justyna Świderska To nobilitacja dla uczelni - cieszy się kanclerz TSW - Bożena Szołtysek

Warunkiem było między innymi funkcjonowanie od co najmniej 10 lat, posiadanie przynajmniej 250 studentów, z których 100 kształci się w trybie stacjonarnym, oraz zatrudnianie połowy nauczycieli akademickich na umowach o pracę. Uczelnia, aby mogła stać się Akademią, musi także prowadzić studia pierwszego lub drugiego stopnia, albo jednolite studia magisterskie na co najmniej 5 kierunkach. Nie może także posiadać negatywnej oceny Polskiej Komisji Akredytacyjnej.

Największe skandale igrzysk olimpijskich

- To ogromna nobilitacja dla szkoły i docenienie jej dwudziestoletniego dorobku. Daje nam to możliwość kształcenia studentów i słuchaczy na wszystkich poziomach nauczycielskich kierunków studiów. Zdobyliśmy dodatkowe możliwości dalszego rozwoju i podnoszenia prestiżu na rynku usług edukacyjnych – mówi kanclerz Bożena Szołtysek. - Dla studentów na razie nic się nie zmienia, ale ukończą już Akademię Nauk Stosowanych – dodaje.

W Tarnowskiej Szkole Wyższej na studiach magisterskich i licencjackich kształci się około 600 osób. Na studiach podyplomowych ponad 260-ciu studentów. Uczą się w trybie stacjonarnym i zaocznym. Przypomnijmy, że oprócz Tarnowskiej Szkoły Wyższej miano Akademii Nauk Stosowanych otrzymała także Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Tarnowie.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

QUIZ. Jaki zawód do Ciebie pasuje?

Pytanie 1 z 9
Czy byłeś/aś pilnym uczniem?