Tarnów: Groźny POŻAR przy ul. Sportowej. EWAKUOWANO 11 osób [ZDJĘCIA]

2022-02-15 9:50

Groźny pożar wybuchł minionej nocy przy ulicy Sportowej w Tarnowie. 11 osób musiało opuścić swoje mieszkania. To po tym, gdy zapalił się dach i poddasze budynku wielorodzinnego. Ogień zauważono około 2:40 w nocy. Na szczęście nikomu nic się nie stało. Straty są jednak poważne. Zobacz zdjęcia z akcji gaśniczej.

Pożar budynku wielorodzinnego w Tarnowie

Ogień na dachu budynku przy ulicy Sportowej na osiedlu Kolejowym w Tarnowie zauważono około godziny 2:40 w nocy z poniedziałku na wtorek (14/15 lutego). Zapalił się dach i poddasze. Na miejsce skierowano 7 zastępów straży pożarnej. Pożar gasiło w sumie 34 strażaków z miasta i okolicznych jednostek OSP. Jeszcze przed przybyciem służb mieszkańcy budynku zdołali się ewakuować. Z płonącego budynku uciekło w sumie 11 osób. Akcja gaśnicza trwała całą noc.

- Nasze działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, oświetleniu terenu akcji, zorganizowaniu zaopatrzenia w wodę i ugaszeniu pożaru. Z ogniem walczyło 34 strażaków. Dwa zespoły zaopatrzone w aparaty tlenowe gasiły pożar wewnątrz budynku, a trzeci podawał wodę z drabiny mechanicznej na płomienie wydobywające się z dachu. Częściowemu spaleniu i zalaniu w wyniku akcji gaśniczej uległy cztery mieszkania. Wiele wskazuje na to, że nie będą się nadawały do dalszego zamieszkania - powiedział Radiu ESKA mł. bryg. Marcin Opioła, Oficer Pasowy Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Tarnowie.

Dogaszanie pożaru trwało jeszcze przed godziną 9:00 rano we wtorek. Strażacy nie chcą na razie mówić o ewentualnych przyczynach pojawienia się ognia w budynku przy ulicy Sportowej. To wyjaśni policyjne dochodzenie. Akcja gaśnicza była dość trudna z uwagi na duże zadymienie w pomieszczeniach i wysoką temperaturę. Ratownicy walczący z ogniem musieli się przez to często zmieniać. Na szczęście nikomu z mieszkańców, ani strażaków nic się nie stało.

Dodajmy że większość z 11 poszkodowanych, którzy w nocy musieli uciekać ze swoich mieszkań znalazła schronienie u rodziny i bliskich. 3 osoby skorzystały z pomocy Ośrodka Interwencji Kryzysowej w Tarnowie

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl!

QUIZ. Najstraszniejsze nawiedzone miejsca w Polsce! 9/10 tylko dla nieustraszonych

Pytanie 1 z 10
Gdzie znajduje się leśna Duchna Droga, gdzie podobno widać zjawy?
Kraków. Plac Biskupi po remoncie a na nim ławka za 228 tysięcy złotych