Nauka zdalna

i

Autor: mohamed_hassan/Pixabay/cc0 Czy zimą dzieci będą się uczyć w domach?

TARNÓW: ZDALNE nauczanie w szkołach z powodu OSZCZĘDNOŚCI? Znamy stanowisko magistratu

2022-09-16 16:00

Kryzys energetyczny sprawia, że wszystkie miejskie instytucje starają się szukać oszczędności. Pojawiają się głosy, że aby zaoszczędzić na kosztach ogrzewania, zimą szkoły wyślą uczniów na zdalne nauczanie. Jak będzie w Tarnowie? Czy placówki w mieście są przygotowane na walkę z kryzysem? Czytaj dalej!

Czy dzieci w Tarnowie zimą przejdą na zdalne nauczanie? Dopytują o to rodzice zaniepokojeni taką możliwością. Pojawiły się bowiem sygnały, że organizując zajęcia on-line, szkoły w Polsce będą próbowały oszczędzać na ogrzewaniu. Wizja powrotu do nauki z domu przeraża szczególnie rodziców młodszych uczniów, bo dla nich oznacza to problemy z organizacją opieki nad pociechami. Czy faktycznie muszą się obawiać? W Tarnowie taka opcja na razie nie jest rozważana – powiedziała Radiu ESKA Tarnów Bogumiła Porębska, wiceprezydent Tarnowa.

- Myślę, że na razie takiego niebezpieczeństwa nie mamy, absolutnie. Owszem, ustawa przewiduje w zadaniach dyrektora szkoły możliwość wprowadzenia zajęć na odległość, czyli tak zwanego nauczania zdalnego, w sytuacjach drastycznego obniżenia temperatury. Nie przewidujemy takiej sytuacji w naszych placówkach i szkołach – zapewniła Bogumiła Porębska.

"Kierowco! nie polujemy na zebrach"

Temperatura w klasach lekcyjnych nie powinna spadać poniżej 18 stopni Celsjusza i miasto zamierza to zagwarantować wszystkim uczniom i przedszkolakom. Nie wiadomo jednak, czy placówki nie będą musiały się podporządkować odgórnym decyzjom ministerstwa, nie tylko w kwestii ogrzewania, ale na przykład w sytuacji powrotu kolejnej fali pandemii koronawirusa.

- Pewnych rzeczy nie da się przewidzieć, ale my na razie nie przewidujemy wprowadzania nauki zdalnej mimo, że koszty ogrzewania i energii elektrycznej w szkołach i przedszkolach, podobnie jak w naszych mieszkaniach, wzrosną wielokrotnie – dodaje Bogumiła Porębska.

Oferty w przetargu na dostawy energii dla miasta mają być otwarte dopiero 20 września i wtedy będzie wiadomo, ile miasto będzie musiało ostatecznie zapłacić. Wiceprezydent Porębska apeluje do rodziców w Tarnowie, aby byli dobrej myśli. W jej opinii nauczanie zdalne to absolutna ostateczność, do której samorząd postara się nie dopuścić.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

QUIZ. Najgorsze zdrady polskich seriali. Zszokowana Polska wstrzymywała oddech! Pamiętasz to?

Pytanie 1 z 17
Dlaczego od kochającego trzeciego męża uciekała do pierwszego do dziś nie wie nikt. Ale i tak wszyscy ją kochają...