Tarnów: Punkt szczepień przy ul. Gumniskiej kończy działalność

2021-07-22 10:00

Czwartek, 22 lipca jest ostatnim dniem działania Miejskiego Punktu Szczepień Powszechnych w hali przy ul. Gumniskiej w Tarnowie. Zaszczepić tego dnia można się bez wcześniejszej rejestracji. Osoby, które się na to zdecydują otrzymają preparat firmy Pfizer. Władze miasta zdecydowały się na jego zamknięcie z powodu malejącej liczby chętnych.

Szczepienie przeciw COVID-19 bez rejestracji

Malejące zainteresowanie szczepieniami przeciwko COVID-19 w Tarnowie skłoniło władze miasta do zakończenia działalności Punktu Szczepień Powszechnych w hali przy ul. Gumniskiej. W czwartek, 22 lipca będzie ostatnia okazja żeby przyjąć preparat firmy Pfizer. Co ważne - zainteresowani nie muszą się wcześniej rejestrować. Wystarczy przyjść z ulicy. Potrzebny będzie jedynie dowód osobisty. Szczepienia potrwają w godzinach od 7.00 do 15.00.

- To bardzo dobry moment, aby przyjąć szczepionkę i zyskać odporność. Nie tylko ułatwi to podróżowanie w czasie wakacji, ale przede wszystkim zapewni bezpieczeństwo nam samym i naszym bliskim. Tym bardziej zachęcam mieszkańców i wszystkich chętnych do odwiedzenia w czwartek miejskiego punktu szczepień - mówi prezes przychodni Jan Musiał.

Osoby, które 22 lipca przyjmą dopiero pierwszą dawkę szczepionki, po wygaszeniu punktu szczepień przy ulicy Gumniskiej, na podanie drugiej dawki preparatu będą mogły się umówić w Zespole Przychodni Specjalistycznych przy ul. M. Skłodowskiej-Curie lub w dowolnym punkcie szczepień.

Dodajmy że według ostatnich danych na szczepienie przeciwko COVID-19 zdecydowało się tylko 42 procent mieszkańców Tarnowa, którzy mogli się zaszczepić. W tej części Małopolski to najwyższy wynik. Niestety wśród miast powyżej 100 tysięcy mieszkańców Tarnów uplasował się dopiero na przedostatnim miejscu. Od 28 kwietnia w Punkcie Szczepień Powszechnych w hali przy ulicy Gumniskiej w Tarnowie zaszczepiono blisko 19 tysięcy osób nie tylko z Tarnowa.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl!

QUIZ. Rozpoznaj liderów tych zespołów! Niektóre pytania sprawią Wam problemy

Pytanie 1 z 10
Który z braci Golec jest za gwiazdką?
QUIZ. Rozpoznaj liderów tych zespołów! Niektóre pytania sprawią Wam problemy
Przetwory w lipcu - co na zimę przygotować w lipcu [ściąga]