Szczepienie

i

Autor: whitesession/Pixabay/cc0

Tarnowianie już się nie boją? Miasto na końcu rankingu szczepień

2021-07-21 11:59

Zainteresowanie szczepieniami przeciwko koronawirusowi zdecydowanie spadło. W punktach szczepień nie ustawiają się już długie kolejki chętnych do przyjęcia preparatu. Tę tendencję potwierdza ogólnopolski ranking. Tarnów znalazł się w nim dopiero na przedostatnim, 36 miejscu.

W zestawieniu pod uwagę brano miasta liczące powyżej 100 tysięcy mieszkańców. Z danych wynika, że najliczniej zaszczepili się mieszkańcy Warszawy. W stolicy Polski preparat przyjęło dotychczas 59,9 procent mieszkańców. Na drugim miejscu znalazł Poznań. Tam zaszczepionych zostało blisko 58 procent mieszkańców. Trzecie miejsce zajął Wrocław z wynikiem 57,6 procent.

Prof. Simon odpowiada na pytania dotyczące koronawirusa

Stolica Małopolski znalazła się na piątym miejscu tego zestawienia. Dotychczas 55,9 procent mieszkańców Krakowa zaszczepiło się przeciwko koronawirusowi. Gorzej sytuacja wygląda w Tarnowie. Miasto uplasowało się dopiero na przedostatnim, 36. miejscu rankingu, z wynikiem 41,5 procent zaszczepionych mieszkańców. Za Tarnowem znajduje się już tylko Zabrze, w którym preparat przyjęło do tej pory 40,1 procent mieszkańców.

- Przedostatnia pozycja Tarnowa chluby nam niestety nie przynosi i świadczy o mentalnym dystansie do liderów – zauważa Tomasz Olszówka, były tarnowski radny, który opublikował wyniki rankingu w swoim profilu na portalu społecznościowym.

Tymczasem eksperci ostrzegają, że jesienią, po wakacyjnej przerwie, koronawirus znowu może o sobie przypomnieć. Spodziewają się kolejnego wzrostu zachorowań i dlatego zachęcają do skorzystania ze szczepień. W Tarnowie osoby, które dotychczas nie przyjęły preparatu przeciwko koronawirusowi, będą miały taką możliwość już w najbliższą sobotę. 24 lipca od 15:00 do 19:00 w Centrum Wypoczynku i Rekreacji Kantoria będzie się odbywał piknik plenerowy, podczas którego działał będzie mobilny punkt szczepień. Zainteresowane osoby pełnoletnie będą w nim mogły przyjąć jednodawkowy preparat firmy Johnson&Johnson.

Sonda
Gdzie najbardziej lubisz spędzać wakacje?