Polecany artykuł:
W zestawieniu pod uwagę brano miasta liczące powyżej 100 tysięcy mieszkańców. Z danych wynika, że najliczniej zaszczepili się mieszkańcy Warszawy. W stolicy Polski preparat przyjęło dotychczas 59,9 procent mieszkańców. Na drugim miejscu znalazł Poznań. Tam zaszczepionych zostało blisko 58 procent mieszkańców. Trzecie miejsce zajął Wrocław z wynikiem 57,6 procent.
Stolica Małopolski znalazła się na piątym miejscu tego zestawienia. Dotychczas 55,9 procent mieszkańców Krakowa zaszczepiło się przeciwko koronawirusowi. Gorzej sytuacja wygląda w Tarnowie. Miasto uplasowało się dopiero na przedostatnim, 36. miejscu rankingu, z wynikiem 41,5 procent zaszczepionych mieszkańców. Za Tarnowem znajduje się już tylko Zabrze, w którym preparat przyjęło do tej pory 40,1 procent mieszkańców.
Polecany artykuł:
- Przedostatnia pozycja Tarnowa chluby nam niestety nie przynosi i świadczy o mentalnym dystansie do liderów – zauważa Tomasz Olszówka, były tarnowski radny, który opublikował wyniki rankingu w swoim profilu na portalu społecznościowym.
Tymczasem eksperci ostrzegają, że jesienią, po wakacyjnej przerwie, koronawirus znowu może o sobie przypomnieć. Spodziewają się kolejnego wzrostu zachorowań i dlatego zachęcają do skorzystania ze szczepień. W Tarnowie osoby, które dotychczas nie przyjęły preparatu przeciwko koronawirusowi, będą miały taką możliwość już w najbliższą sobotę. 24 lipca od 15:00 do 19:00 w Centrum Wypoczynku i Rekreacji Kantoria będzie się odbywał piknik plenerowy, podczas którego działał będzie mobilny punkt szczepień. Zainteresowane osoby pełnoletnie będą w nim mogły przyjąć jednodawkowy preparat firmy Johnson&Johnson.