Hot dogi, kanapki, koktajle. Wielkie testowanie za darmo!

2021-07-20 13:10

To będzie prawdziwa gratka dla miłośników dobrego jedzenia. Fundacja Kawałek Podłogi, która prowadzi w Nowodworzu sklep charytatywny, zaprasza na degustację przekąsek i dań na szybko, które będzie serwować otwarta właśnie charytatywna kawiarenka. Wszystko za darmo, trzeba tylko zarezerwować miejsce. Jak to zrobić? Czytaj dalej.

Założycielki Fundacji Kawałek Podłogi z Nowodworza nie zwalniają tempa. Otwarty na początku roku sklep charytatywny cieszy się już dużą popularnością wśród mieszkańców regionu. Nie brakuje chętnych, którzy przekazują rzeczy do odsprzedaży. Dzięki temu sklep oferuje ubrania, książki, gry, zabawki, elementy wystroju wnętrz, a także akcesoria niemowlęce czy meble. Są sprzedawane, a uzyskane w ten sposób pieniądze pozwalają na realizację celów Fundacji. To między innymi pomoc potrzebującym i remonty pokoików dziecięcych, aby poprawiać warunki do nauki w wymagających wsparcia rodzinach. Teraz Fundacja idzie krok dalej.

Polscy sportowcy oprowadzają nas po ogromnej stołówce w wiosce olimpijskiej

Nowym pomysłem jest uruchomienie przy sklepie charytatywnym również charytatywnej kawiarni. Zasady jej działania są takie same, jak w sklepie. Można tu będzie zjeść przekąskę, słodki deser, wypić kawę albo owocowy koktajl, natomiast dzieci w tym czasie mogą korzystać ze strefy do zabaw. Zarobione w ten sposób pieniądze również zasilą konto Fundacji i pomogą realizować jej statutowe cele.

- Stawiamy na wykorzystanie owoców i warzyw. Teraz w sezonie jest o nie łatwiej, dlatego proponowane menu będzie zdrowe, mimo że w karcie są słodkości i tak zwane fast foody. Dołożymy wszelkich starań, aby dania przypadły do gustu, ale dodatkowo chcemy zapytać klientów o zdanie, stąd pomysł zorganizowania otwartej i darmowej degustacji – mówi Oliwia Rybska, szefowa Fundacji Kawałek Podłogi.

Wielkie testowanie przysmaków zaplanowano już w tę sobotę – 24 lipca, w Przekąskarni, która działa wraz z kawiarenką i sklepem charytatywnym w Nowodworzu koło Tarnowa. Fundacja ugości chętnych dwukrotnie: o godzinie 15:00 i o 17:00. Wszystko po to, by ograniczyć liczbę osób równocześnie przebywających w kawiarence. Trzeba bowiem zadbać o bezpieczeństwo sanitarne gości. Stąd również dezynfekcja i regulaminowe odległości pomiędzy stolikami. Aby wziąć udział w akcji trzeba wcześniej zarezerwować sobie miejsce. Wystarczy zgłosić się do Fundacji telefonicznie, pod numer 535-883-355. Jedna rodzina może zarezerwować maksymalnie 4 zaproszenia. Tylko imienne zaproszenie będzie uprawniało do wejścia na imprezę. Goście będą próbować, oceniać, ale również podpowiadać organizatorkom swoje propozycje nowych dań, które mogłyby trafić na stałe do menu.

Quiz. Owoc czy warzywo? Dzieci znają odpowiedzi!

Pytanie 1 z 10
Papryka to: