Rozbita szyba

i

Autor: wilhei/Pixabay/cc0 Zdjęcie ilustracyjne

Tarnów: Obywatelskie ZATRZYMANIE złodzieja samochodów

2021-12-08 9:30

25-letni Mołdawianin próbował ukraść samochód w centrum Tarnowa. Sytuacja miała miejsce pod koniec listopada na ulicy Kopernika. Mężczyzna próbował włamać się do dwóch zaparkowanych w okolicy amfiteatru pojazdów. Kradzież udaremnili mieszkańcy okolicznych budynków. Zaalarmował ich hałas podczas próby włamania.

Uszkodził dwa auta podczas próby kradzieży

25-letni obywatel Mołdawii usiłował ukraść samochód zaparkowany w centrum Tarnowa. Pod koniec listopada, na ulicy Kopernika próbował się dostać do zaparkowanej tam Toyoty. Kiedy nie powiodło mu się rozbicie w niej szyby zainteresował się kolejnym samochodem. W stojącym nieopodal Fiacie Ducato szyba okazała się mniej wytrzymała. Mężczyźnie udało się ją rozbić i dostać do środka pojazdu. Próbował już odpalić auto za pomocą kabli, gdy zauważyli go mieszkańcy.

- Hałas jaki wywołał zwrócił uwagę okolicznych mieszkańców, którzy widząc co się dzieje zareagowali na próbę kradzieży i uniemożliwili mężczyźnie wydostanie się z samochodu. Powiadomili także policjantów, którzy po dotarciu na miejsce zatrzymali niedoszłego włamywacza - mówi asp. sztab. Paweł Klimek, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie.

Po przybyciu mundurowych okazało się, że obcokrajowiec jest w dodatku nietrzeźwy. W tej sytuacji został zatrzymany i noc spędził w policyjnym areszcie, gdzie mógł wytrzeźwieć. Następnego dnia usłyszał zarzuty usiłowania kradzieży z włamaniem do samochodów. Grozi mu kara pozbawienia wolności od roku do dziesięciu lat.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl!

QUIZ: Znasz wszystkie plotki z tygodnia?

Pytanie 1 z 6
Cardi B wypuściła do sprzedaży swój nowy produkt. Wyprzedał się w minutę! Co to?
Poradnik Zdrowie: Boże Narodzenie w czasach COVID-19