Topniejący lód uderzył w głowe mieszkankę

i

Autor: Łukasz Grygiel Postępowanie prowadzone jest w kierunku narażenia seniorki na utratę życia lub zdrowia

Tarnów: Lód z dachu uderzył kobietę w głowę. Kto poniesie karę?

2021-02-22 11:09

Zsuwający się z dachu lód trafił w głowę mieszkankę Tarnowa. 76-letnia kobieta trafiła do szpitala. Sprawą zajęli się policjanci. Postępowanie prowadzone jest w kierunku narażenia seniorki na utratę życia lub zdrowia.

Sytuacja mogła skończyć o wiele tragiczniej. Roztopy, które od kilku dni widoczne są w regionie tarnowskim spowodowały, że z dachu spadały coraz większe kawałki śniegu i lodu. Tak było ostatniej niedzieli przy ulicy Lwowskiej 22.

- W pewnym momencie nawis, zamarznięty śnieg spadł z dachu i trafił kobietę centralnie w głowę. Ta niezwłocznie trafiła do szpitala - relacjonuje Paweł Klimek z tarnowskiej policji.

Tym razem nie pomogły apele i prośby miejskich służb. Niemal całą zimę to właśnie od policji i straży miejskiej wypływały komunikaty o konieczności odśnieżania chodników i ściągania z dachów sopli lodu.

- Prawdopodobnie osoba, która jest za to odpowiedzialna, a więc administrator budynku, zostanie pociągnięta do odpowiedzialności – dodaje Paweł Klimek.

Postępowanie prowadzone jest w kierunku narażenia seniorki na utratę życia lub zdrowia. Grozi za to do 3 lat więzienia.

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!

Jaki sport powinieneś zacząć uprawiać wiosną?

Pytanie 1 z 7
W wolnym czasie lubisz...