Miejski Dom Sportu w Mościcach

i

Autor: Tomasz Piszczek Obiekty TOSiR działają w zaostrzonym rygorze sanitarnym

Tarnów: Jak żółta strefa wpłynęła na frekwencję na obiektach TOSiR? [AUDIO]

2020-10-14 16:00

Mniej ludzi na trybunach. Większy dystans między ćwiczącymi. Ograniczenia związane z wprowadzeniem strefy żółtej najbardziej dotknęły organizatorów imprez w Arenie Jaskółka Tarnów. Frekwencja na basenach mimo dodatkowych środków ostrożności utrzymuje się na stałym poziomie. Sprawdźcie na ESKA Tarnów na jakich zasadach można korzystać z obiektów Tarnowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w nowych realiach.

POSŁUCHAJ: jak w realiach żółtej strefy działają obiekty TOSiR mówi Arkadiusz Marszałek z Tarnowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji

- W związku z wprowadzeniem żółtej strefy na Terenie Tarnowa ograniczone zostały przede wszystkim imprezy komercyjne, czyli te z udziałem widowni - mówi Arkadiusz Marszałek z Tarnowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Obiekty z widownią czy trybunami jak na przykład Arena Jaskółka Tarnów mogą być wypełnione w 25 procentach. W Parku Wodnym przy ulicy Piłsudskiego jednorazowo może przebywać 150 osób. Na basen w Miejskim Domu Sportu w Mościcach jednorazowo może wejść 120 osób. W Centrum Odnowy Biologicznej w Arenie Jaskółka Tarnów, podobnie jak w innych saunach, salach fitness i siłowniach jednorazowo może przebywać jedna osoba na 7 metrów kw., wyłączając obsługę.

Czy sprzątanie mieszkania odchudza? | ESKA XD - Fit vlog #5

Skutki wprowadzenia żółtej strefy dla TOSiR

Jak na razie ogłoszenie strefy żółtej także na terenie Tarnowa doprowadziło do odwołania, a dokładniej przełożenia na późniejszy termin jednej z planowanych w Arenie Jaskółka Tarnów. Mowa o Polskiej Nocy Kabaretowej. Impreza miała się tam odbyć w niedzielę 11 października 2020 roku. Po ogłoszeniu przez rząd decyzji o rozszerzeniu żółtej strefy na cały kraj organizatorzy postanowili ją przenieść na 23 października 2021 roku. Natomiast jeśli chodzi o baseny, dyrekcja Ośrodka nie obserwuje spadku zainteresowania tymi obiektami po wprowadzeniu strefy żółtej. Korzystających z obiektów TOSiR przed rozpoczęciem zajęć powinni mieć założone maseczki i zachowywać co najmniej 1,5 metra odstępu od siebie. Obowiązek noszenia maseczki nie dotyczy trenerów, sędziów i osób uprawiających sport wyczynowo.

Czy w zimie zostaną uruchomione lodowiska?

Do rozpoczęcia sezonu zimowego jeszcze sporo czasu, ale TOSiR powoli przymierza się również do uruchomienia lodowisk. Na razie jednak nie wiadomo czy i na jakich zasadach takie obiekty będą działać podczas pandemii. Jeśli rząd da zielone światło, uruchomione zostanie lodowiska zadaszone przy ulicy Wojska Polskiego. Natomiast mobilne lodowisko w Mościcach najprawdopodobniej będzie działać w nieco ograniczonym zakresie. Działać będzie połowa tafli do ślizgania. Przygotowania do sezony zimowego niedługo się zaczną. Tarnowski Ośrodek Sportu i Rekreacji ma nadzieję, że nie pójdą one na marne i lodowiska decyzją rządu nie zostaną zamrożone do czasu ustabilizowania się sytuacji epidemiologicznej.

Quiz na Dzień Nauczyciela! Jakiego przedmiotu mógłbyś uczyć?

Pytanie 1 z 6
W szkole najlepszy byłeś z...