Tarnów. Atak maczetą na policjantów. Sąd podjął decyzję w sprawie 20-letniego napastnika

2022-12-08 9:34

Bartłomiej G., który na tarnowskim placu targowym Burek zaatakował maczetą policjantów usłyszał zarzut czynnej napaści na funkcjonariuszy. Do zdarzenia doszło 30 listopada 2022 roku około godziny 22:00. Mężczyzna podczas interwencji nie stosował się do poleceń mundurowych, którzy zostali zmuszeni do wyciągnięcia broni. Sąd podjął decyzję o aresztowaniu 20-latka.

Atak maczetą w Tarnowie. Bartłomiej G. usłyszał zarzut czynnej napaści na funkcjonariuszy

Do dramatycznych scen doszło w środę, 30 listopada 2022 roku, w rejonie placu targowego Burek w Tarnowie. 20-letni mieszkaniec miasta biegał z maczetą po ulicy Targowej i groził przypadkowym przechodniom. Skierowany na miejsce patrol policji zastał go kilkaset metrów dalej, na ulicy Łaziennej. Bartłomiej G. nie chciał słuchać poleceń interweniujących funkcjonariuszy z Komisariatu Policji Tarnów-Centrum. Mundurowi podjęli próbę jego obezwładnienia za pomocą paralizatora, ale okazała się ona bezskuteczna. Napastnik nie zamierzał odłożyć maczety, więc jeden z policjantów wyciągnął broń i oddał w jego kierunku trzy strzały. Dwa z nich chybiły, a jeden trafił w jego biodro.

– Patrol znajduję mężczyznę odpowiadającego rysopisowi kilkaset metrów dalej na ulicy Łaziennej. Mężczyzna na widok funkcjonariuszy wyjmuje maczetę i rusza w ich kierunku. Policjanci wyciągają paralizator i padają dwa strzały w kierunku napastnika. Nie przynosi to pożądanego skutku, mężczyzna jest ciągle agresywny i wciąż zbliża się do funkcjonariuszy wymachując maczetą. Wówczas jeden z nich chwyta za pistolet i oddaje strzał – relacjonował zdarzenie asp. sztab. Paweł Klimek, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie.

Bartłomiej G. z raną biodra trafił do tarnowskiego szpitala, gdzie przeszedł operację. Jego życiu nie zagrażało niebezpieczeństwo. Kiedy doszedł do siebie został przesłuchany, a prokuratura postawiła mu zarzut czynnej napaści na funkcjonariuszy. Jak podaje portal tarnow.net.pl, mężczyzna przyznał się do zarzutu i złożył wyjaśnienia. Swoje zachowanie usprawiedliwiał problemami osobistymi, a także zeznał, że dwa dni przed dokonaniem napaści na policjantów zażył substancję psychoaktywną.

Sąd zastosował wobec Bartłomieja G. środek zapobiegawczy w postaci 3-miesięcznego aresztu. 20- letniemu mieszkańcowi Tarnowa, nieposiadającemu stałego miejsca zamieszkania, za napaść na funkcjonariuszy z użyciem ostrego narzędzia grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

QUIZ. Młodzieżowe Słowo Roku 2022! Poniżej 12/20 nawet nie podchodź do nastolatków

Pytanie 1 z 20
BAZA
Najtragiczniejsze Boże Narodzenie w Tryńczy, zginęło 5 młodych osób