marihuana

i

Autor: Pixabay

Tarnów. 40-latek uprawiał konopie indyjskie. Grozi mu nawet 10 lat więzienia

2022-11-25 10:58

Tarnowscy policjanci zatrzymali 40-letniego mieszkańca powiatu tarnowskiego, który uprawiał w swoim mieszkaniu konopie indyjskie. W momencie interwencji miał przy sobie 3 kilogramy marihuany. Za posiadanie i rozpowszechnianie niedozwolonych substancji grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

Mieszkaniec powiatu tarnowskiego zatrzymany za posiadanie marihuany

Funkcjonariusze z wydziału kryminalnego Komisariatu Policji Tarnów-Centrum zatrzymali 40-letniego mieszkańca powiatu tarnowskiego za posiadanie, uprawę oraz rozpowszechnianie marihuany. Mężczyzna miał w mieszkaniu 3 kilogramy konopi indyjskich, których hodowla jest w Polsce prawnie zabroniona. Po przewiezieniu do komisariatu przy ulicy Narutowicza w Tarnowie przyznał się do zarzucanych mu czynów, a po doprowadzeniu do prokuratury powtórzył swoje zeznania. Prokurator przedstawił mu dwa zarzuty – posiadania i uprawy konopi indyjskich, a następnie zastosował wobec niego środki wolnościowe w postaci dozoru policyjnego oraz zakazu opuszczania kraju.

Mieszkańcowi powiatu tarnowskiego za naruszenie artykułów 62 § 2 i 63 § 3 Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Quiz. Arborysta, dekarz, groomer. Czy wiesz, czym się zajmują? Szybki test o zawodach

Pytanie 1 z 10
1. Arborysta opiekuje się:
Pościg ulicami Brzegu. Brutalna konfrontacja na wideo