straż graniczna

i

Autor: Karpacki Oddział Straży Granicznej

Ponad 60 cudzoziemców pracowało nielegalnie w regionie tarnowskim. Większość to obywatele Ukrainy

Dwie firmy z regionu tarnowskiego zatrudniały nielegalnie ponad 60 cudzoziemców, pochodzących z Ukrainy i Gruzji. Nieścisłości w przedsiębiorstwach wykazały kontrole funkcjonariuszy placówki Straży Granicznej w Tarnowie. Sprawdzono łącznie 760 obcokrajowców.

Ponad 60 obywateli Ukrainy i Gruzji pracowało nielegalnie w regionie tarnowskim

Funkcjonariusze placówki Straży Granicznej w Tarnowie przeprowadzili dwie kontrole legalności wykonywania pracy przez cudzoziemców w regionie tarnowskim. Zweryfikowano dokumentację 760 obcokrajowców zatrudnionych w miejscowych przedsiębiorstwach. W pierwszym przypadku, w firmie zajmującej się architekturą krajobrazu, okazało się, że nielegalne wykonywanie pracy powierzono 30 obywatelom Ukrainy oraz 4 obywatelom Gruzji. Z kolei drugie przedsiębiorstwo, świadczące usługi w zakresie transportu międzynarodowego, zatrudniało nielegalnie 34 obywateli Ukrainy. Ponadto pracodawcy nie poinformowali o przyjęciu do pracy obcokrajowców właściwego wojewody oraz powiatowego urzędu pracy.

Straż Graniczna w Tarnowie informuje, że za nielegalne zatrudnianie pracowników oraz niedopełnienie obowiązków informacyjnych wobec pracodawców zostaną wszczęte czynności wyjaśniające. Grozi im kara grzywny nawet do 30 tysięcy złotych. Odpowiedzialność poniosą również cudzoziemcy.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

QUIZ. Czwartkowy test z geografii. Prawda czy fałsz? Pytania tylko o Polskę!

Pytanie 1 z 15
Najwyższym szczytem w Polsce są Rysy. Na drugim miejscu jest natomiast Żabia Turnia Mięguszowiecka
Ogrzewanie hybrydowe, czyli kilka źródeł ciepła w domu bez smogu. Czy warto?