Suplement diety

i

Autor: Pixabay Ludzie umierają po spożyciu suplementu diety

Wiadomości

Suplement diety zbiera śmiertelne żniwo. Pięć osób zmarło, a ponad sto trafiło do szpitala

2024-03-29 11:20

Pięć osób zmarło, a ponad sto trafiło do szpitali po spożyciu suplementu medycznego wytworzonego na bazie beni koji — ryżu fermentowanego z czerwonymi drożdżami. Producent przeprosił poszkodowanych oraz ich rodziny, a śmiercionośne produkty zostały wycofane z rynku.

Pięć osób zmarło po spożyciu suplementu diety. Zgonów może być więcej!

Przedstawiciele producenta — firmy Kobayashi Pharmaceutical — poinformowali w piątek, że łącznie po zażyciu Benikoji Choleste Help hospitalizowano 114 osób. Suplement oparty jest o obniżający poziom cholesterolu beni koji. Do tej pory po spożyciu preparatu zmarło pięć osób. Ministerstwo zdrowia w Tokio ostrzegło, że liczba zgonów może jeszcze wzrosnąć.

Prezes firmy Kobayashi Pharmaceutical wyraził podczas konferencji prasowej skruchę i przeprosił poszkodowanych oraz ich rodziny — podała agencja AP. Firma wycofała z rynku trzy suplementy, a sklepy spożywcze — dziesiątki produktów zawierających beni koji w tym pastę miso czy sos octowy. 

Kobayashi Pharmaceutical sprzedawało od dawna produkty zawierające beni koji; w ciągu ostatnich trzech lat był to ponad milion opakowań. Niektórzy analitycy uważają, że winę ponoszą niedawne zmiany prawne, które uprościły i przyspieszyły zatwierdzanie do użycia produktów zdrowotnych — przekazał portal CNN.

Jesteś świadkiem zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Sonda
Stosujesz suplementy diety?

Egzoszkielet w Szpitalu Wojewódzkim im. św. Łukasza w Tarnowie [GALERIA]

Wysadził parafię, dostał 6 lat