James Atkinson

i

Autor: Pixabay / X (Twitter): @itsgoneviraI - screen 23-latek zmarł po zjedzeniu niewielkiego kawałka pizzy

Wiadomości

23-letni student zjadł niewielki kawałek pizzy i umarł. Przyjaciele próbowali go ratować

2024-04-19 17:37

Tragedią zakończyło się zamówienie przez grupę przyjaciół pizzy na wynos w jednej z popularnych restauracji. 23-latek już po pierwszym kęsie pizzy z kurczakiem tikka masala poczuł, że z daniem jest coś nie tak. Niepokojącym objawem było mrowienie w ustach. Na miejscu zdarzenia pojawili się ratownicy medycznie, ale wtedy stan mężczyzny mocno się pogorszył i nie udało się uratować jego życia. Przyczyną zgonu 23-latka okazała się obecność orzeszków ziemnych w składzie pizzy, na które był uczulony.

23-latek umarł po zjedzeniu pizzy. Miał alergię na jeden ze składników

Dramatycznie zakończyło się zamówienie przez grupę znajomych pizzy na wynos w jednej z popularnych restauracji w Newcastle. 23-letni James Atkinson po zjedzeniu niewielkiego kawałka poczuł mrowienie w ustach. Przestraszony mężczyzna zadzwonił po pogotowie, a jego przyjaciele poszukiwali w tym czasie bezskutecznie leków z adrenaliną. Po przyjeździe na miejsce zdarzenia ratowników medycznych stan Jamesa uległ gwałtownemu pogorszeniu. Pomimo iż pomoc przyszła szybko, studenta nie udało się uratować. Zmarł godzinę po zjedzeniu pizzy.

Przyczyną śmierci Jamesa Atkinsona było zjedzenie pizzy z kurczakiem tikka masala. Mężczyzna miał alergię pokarmową na orzeszki ziemne, które znajdowały się w składzie dania. Podczas śledztwa koroner przekazał opinii publicznej, że 23-latek nie poinformował pracowników restauracji o swoich alergiach. Jednak w karcie restauracji nie pojawiły się żadne wzmianki o składzie mieszanki przypraw wykorzystywanej przy przygotowywaniu pizzy. Jak twierdził BBC zawierała ona aż 99 proc. orzeszków ziemnych.

Restauracja w Newcastle, w której James Atkinson dokonał śmiertelnego zamówienia, od blisko dwóch lat pozostaje zamknięta. Ma to związek z ciągle toczącym się śledztwem. Rodzice 23-latka rozpoczęli walkę o zmianę przepisów zapewniających bezpieczeństwo osobom cierpiącym na alergie pokarmowe. Chcą, aby pełna lista alergenów była podawana w menu, jak również w aplikacjach z jedzeniem na wynos, przy każdej potrawie.

Do tragicznego zdarzenia doszło w lipcu 2020 roku.

Jesteś świadkiem zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Dwaj mężczyźni próbowali przetrwać mroźną noc w prowizorycznym namiocie [GALERIA]

Jak dobrze pamiętasz najlepsze horrory ery VHS? Quiz dla prawdziwych fanów!

Pytanie 1 z 10
Kto zabija obozowiczów w kultowym slasherze „Piątek trzynastego” z 1980 roku?