Koncert

i

Autor: thekaleidoscope/Pixabay/cc0 zdjęcie ilustracyjne

Starówka HIP HOP Festiwal w Tarnowie! Kto zagra w Amfiteatrze Letnim? LISTA wykonawców [AUDIO]

2022-05-20 10:35

Fani już odliczają godziny do tego wydarzenia. W sobotę (21 maja) w Tarnowie odbędzie się pierwszy Starówka Hip Hop Festiwal. Impreza ma promować rodzimych twórców tego gatunku muzycznego, ale nie zabraknie gwiazdy wieczoru.

Pomysł Festiwalu zrodził się po tym, jak młodzież gustująca w hip hopie samodzielnie zorganizowała sobie występ na tarnowskim Rynku. Wówczas członkowie Rady Osiedla Starówka postanowili ich wesprzeć i pomóc w organizacji profesjonalnej imprezy. Do współpracy zaproszono tarnowskich artystów tworzących hip hop. Na scenie pojawią się członkowie kolektywu HGC, YIT, Smagi, a także tancerki z formacji BEDROCK i Czym Jest Sezam.

POSŁUCHAJ: o Starówka Hip Hop Festiwal mówią organizatorzy wydarzenia

- Fanów hip hopu na tarnowskim podwórku jest bardzo wielu. Pomysł zorganizowania festiwalu bardzo nas ucieszył, bo dotychczas takiego wydarzenia w Tarnowie nie było. Proszę nas jednak nie wrzucać do jednej szuflady ze starymi, blokowymi raperami. Nowoczesny hip hop to jest wiele gatunków połączonych. Do naszego występu będą także żywe instrumenty, będzie występ DJ’a, tutaj nie będzie samego hip hopowego „nawijania”, to będzie bardzo obszerne show. Ludzie, którzy nas słuchają, którzy słuchają hip hopu, to nie są ludzie zamknięci, którzy wyszli gdzieś na ulicę i przeklinają tylko o narkotykach i innych nielegalnych rzeczach. Naprawdę, można się w tej muzyce doszukać wielu mądrych rzeczy – przekonuje Jakub Hebda z kolektywu HGC, który wystąpi podczas Festiwalu.

HGC to kolektyw, który aspiruje do rozwinięcia tarnowskiej społeczności hip-hopowej i jej fanów. Jay Hebda, Jamróg, Rudy, Masky, Stachu i Lipsky to grupa młodych raperów których style są bardzo zróżnicowane. Połączenie chwytliwych, śpiewanych melodii z szybko nawijanymi wersami pozwala zaskakiwać na nowo odbiorców każdą kolejną piosenką. Jako pierwszy kolektyw w historii miasta, zaledwie kilka miesięcy od powstania, już mógł pochwalić się występem na środku Tarnowskiego rynku, gdzie jako “podziemni raperzy” zebrali pod sceną niemałą publiczność, kontynuując później ekspansję w klubie Przepraszam i klubie Europa w Dąbrowie Tarnowskiej, gdzie wystąpili przed jednym z najpopularniejszych raperów w Polsce – Sariusem.

ZRÓB FORMĘ NA LATO W 3 DNI | ESKA XD - Fit vlog #49

Zespół tancerek stylów hip-hop (formacja Bedrock) i dancehall (formacja Czym jest Sezam). Łączy je pasja do możliwości pokazania własnego ruchu, pracy i kontroli nad ciałem oraz vibe’m, jaki daje im taniec. Wielokrotnie stały na podium wszelkich zawodów w kategorii formacji czy duetów. Półfinalistki 13 edycji programu „MAM TALENT” oraz tancerki „BEAUTY & BEAST DANCE STUDIO” w Tarnowie. Trenują pod okiem Pauliny Zalewskiej i Bartłomieja Fałdy.

Sarius to pochodzący z Częstochowy utalentowany raper i wokalista. Na rynku zadebiutował w 2013 roku i od tamtego czasu konsekwentnie buduje swoją pozycję na scenie. Przełomowym momentem okazał się dla niego piąty w dorobku album pod tytułem „ANTIHYPE” z 2017 roku, który został wydany w jego własnym labelu. Płyta w recenzjach i opiniach słuchaczy zyskała bardzo dobre oceny, niejednokrotnie lądując na podium podsumowań 2017 oraz "pokrywając się platyną". To samo wyróżnienie otrzymały również dwa kolejne albumy Artysty, czyli "Wszystko co złe" oraz "Pierwszy Dzień Po Końcu Świata". Aktualnie Sarius promuje swój najnowszy materiał, czyli „ANTIHYPE 2".

Starówka Hip Hop Festiwal w Tarnowie już w sobotę – 21 maja. Wydarzenie odbędzie się w Amfiteatrze Letnim przy ulic Kopernika. Impreza startuje koncertem muzyki elektronicznej o 17:30, a poleca ją Radio ESKA.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Gdzie jechać na wakacje 2022? Rozwiąż QUIZ i sprawdź

Pytanie 1 z 9
1. Gdzie się czujesz najlepiej?