Zielona Przystań zbiórka

i

Autor: Justyna Świderska Zebrane dary trafią na Ukrainę

Żywność, kosmetyki i leki. Transport darów do Ukrainy [AUDIO]

2022-05-13 19:00

Pomogą tym, którzy zostali w Ukrainie. Fundacja Zielona Przystań z Tarnowa organizuje specjalny transport darów żywnościowych i leków. Chcą dotrzeć do tych, którzy nie uciekli z ogarniętego wojną kraju, a teraz bardzo potrzebują wsparcia. Co jest potrzebne? Sprawdź!

To już kolejna w ostatnim czasie akcja pomocy dla obywateli Ukrainy. Tym razem zbiórkę darów organizuje Fundacja Zielona Przystań z Tarnowa. We współpracy z fundacją z Żywca przygotowuje transport, który ma trafić do najbardziej potrzebujących wsparcia, bezpośrednio w Ukrainie. To spore przedsięwzięcie logistyczne.

POSŁUCHAJ: transport darów z Tarnowa pojedzie na Ukrainę

- Spotykamy wielu ludzi o wielkim sercu. Dzięki pomocy jednej z firm udało się nam nieodpłatnie pozyskać busa, którym zebrane dary zostaną dostarczone na miejsce. Teraz potrzebujemy pomocy, aby zebrać potrzebne rzeczy, którymi wypełnimy ten samochód. Potrzebna jest żywność z długim terminem przydatności do spożycia, artykuły suche, sypkie, z których można przygotować posiłek, albo które można zjeść na szybko. Niektóre z tych rzeczy trafią do żołnierzy. Zbieramy też kosmetyki do higieny osobistej, artykuły chemiczne i leki. Najlepiej, aby były to rzeczy zapakowane fabrycznie w pudełka albo zgrzewki. Dzięki temu będzie łatwiej je pakować i transportować – mówi Jakub Słowik z Fundacji Zielona Przystań w Tarnowie.

Pachołki latały jak kręgle. Tak wyglądały mistrzostwa kierowców autobusów WTP

W tej zbiórce organizatorzy nie proszą o odzież i buty, bo zapotrzebowanie na takie artykuły jest bardzo precyzyjne. W razie konieczności kupowane są po prostu odpowiednie rzeczy i rozmiary. Dary można przynosić od poniedziałku do piątku, między 6:00 a 16:00, do siedziby Fundacji przy ulicy Piotra Skargi w Tarnowie. Informacje udzielane są także telefonicznie, pod numerem: 516 – 805 – 982.

Transport z Tarnowa na Ukrainę ma wyruszyć 26 maja. Organizatorzy proszą jednak, aby nie zostawiać przynoszenia darów na ostatnią chwilę, ponieważ załadunek busa także wymaga czasu. Dodają, że w razie potrzeby są w stanie przyjechać we wskazanym terminie w konkretne miejsce, aby odebrać rzeczy do transportu. Wystarczy wcześniej zgłosić taką potrzebę, na przykład telefonicznie.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

QUIZ: Gdzie powinieneś pojechać na wakacje w Polsce?

Pytanie 1 z 10
W podróży jesteś niczym: