Policja

i

Autor: Radio ESKA/zdj. ilustracyjne

Rzezawa. 41-letni kierowca volkswagena szarżował na podwójnym gazie

2022-12-08 14:09

We wtorek, 6 grudnia 2022 roku, w miejscowości Rzezawa, położonej w powiecie bocheńskim, policjanci drogówki zatrzymali kierowcę volkswagena, który przekroczył dozwoloną prędkość. Okazało się, że mieszkaniec gminy Rzezawa nie tylko zbyt mocno wcisnął pedał gazu, ale również prowadził pojazd pod wpływem alkoholu.

Rzezawa. Pijany kierowca volkswagena stracił prawo jazdy

W wtorek, 6 grudnia 2022 roku, funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Bochni kontrolowali przestrzeganie dozwolonej prędkości na drogach powiatu bocheńskiego w ramach akcji „Prędkość”. Około godziny 11:30 w miejscowości Rzezawa zatrzymali kierującego volkswagenem, który przekroczył dozwoloną prędkość o 21 km/h. Mężczyzna został wylegitymowany, a mundurowi postanowili również przeprowadzić badanie na trzeźwość. Okazało się, że mieszkaniec Rzezawy miał w organizmie około promila alkoholu.

Policjancie zatrzymali prawo jazdy 41-latka. Kierowcy volkswagena za przekroczenie prędkości i jazdę pod wpływem alkoholu grozi do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów na okres od 3 do 15 lat, a także kara grzywny.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

QUIZ o smogu. Sprawdź, czy wiesz co cię truje!

Pytanie 1 z 12
Jak powstała nazwa zjawiska smogu?
Ełk. Kobieta prawie wjechała w dzieci pod szkołą