Małgorzata Mękal

i

Autor: Urząd Miasta Tarnowa Małgorzata Mękal nową zastępczynią prezydenta Tarnowa

Wiadomości

Roman Ciepiela powołał nową wiceprezydent Tarnowa. Kim jest Małgorzata Mękal?

2024-01-21 19:19

Prezydent Tarnowa Roman Ciepiela powołał Małgorzatę Mękal na swoją nową zastępczynię. Zmiana jest spowodowana tym, że 29 stycznia na emeryturę odchodzi dotychczasowa wiceprezydent miasta, Bogumiła Porębska. Małgorzata Mękal, zgodnie z wydanym przez prezydenta zarządzeniem, obejmie 30 stycznia.

Tarnów ma nową wiceprezydent

Prezydent Tarnowa Roman Ciepiela wydał 16 stycznia 2024 roku zarządzenie, w którym powołał na stanowisko swojej zastępczyni Małgorzatę Mękal. Zastąpi ona odchodzącą na emeryturę Bogumiłę Porębską. Nowa wiceprezydent będzie odpowiedzialna m.in. za sprawy związane z gospodarką, rozwój gospodarczy, promocję ofert gospodarczych miasta i współpracę z przedsiębiorcami, rozwój miasta i miejskich strategii, a także kontakt z radami osiedli.

Kim jest Małgorzata Mękal, nowa wiceprezydent Tarnowa?

Małgorzata Mękal ma 50 lat, jest absolwentką Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie (mgr ekonomii, specjalizacja: ekonomika procesu inwestycyjnego i nieruchomości), ukończyła również studia podyplomowe Master of Business Administration (MBA). Swoją ścieżkę zawodową rozpoczynała w latach dziewięćdziesiątych jako maklerka giełdy towarowej w krakowskiej firmie International Business Poland sp. z o.o., później była jej dyrektorką handlową. Kolejny etap jej kariery zawodowej to dyrektorka Biura Maklerskiego firmy Australian Investments in Poland sp. z o.o.; w Krakowie.

W kolejnych latach zawodowo związała się z bankowością. W Pekao S.A. w Tarnowie pracowała w Wydziale Obsługi Podmiotów Gospodarczych. Stamtąd przeszła do Banku Pocztowego S.A. w Warszawie, w którym najpierw kierowała Wydziałem Obsługi Produktów Pocztowych, a później Wydziałem Aktywizacji Sprzedaży. Z jej inicjatywy stworzony został i uruchomiony oddział Banku Pocztowego S.A. w Tarnowie.

Przez niepełna dwa lata pracowała w Małopolskiej Telewizji Kablowej S.TAR w Tarnowie jako dyrektorka ekonomiczna.

Od 2004 roku, jako partnerka banku i dyrektorka oddziału w Tarnowie, związana jest z mBankiem S.A.

W Tarnowie znana jest również jako działaczka społeczna, autorka lub współautorka wielu inicjatyw, w które chętnie angażowała się lokalna społeczność. To z jej inicjatywy m.in. wystartowała w mieście pierwsza edycja Budżetu Obywatelskiego.

W kadencji 2010-2014 była radną Rady Miejskiej w Tarnowie i przez całą kadencję przewodniczyła Komisji Rozwoju Miasta.

Jesteś świadkiem zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Dworzec autobusowy w Tarnowie znowu działa [ZDJĘCIA]

Quiz. Polskie przeboje lat 80. Jak dobrze pamiętasz piosenki z czasów PRL?

Pytanie 1 z 10
Jaki jest świat w piosence „Skóra” zimnofalowej grupy Aya RL, która w 1984 roku zdobyła ogromną popularność na festiwal w Jarocinie?
Andrzej Gołota: Żona zawsze znajdzie mi coś do pracy. Codziennie jestem na sali