mpec Tarnów

i

Autor: Radio ESKA

Tańsze ciepło w Tarnowie

Przedsiębiorcy zapłacą mniej za ciepło. Od kiedy będzie obowiązywać nowa taryfa?

2023-03-22 15:13

Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej, jak informuje Urząd Miasta Tarnowa, wystosowało wniosek do Urzędu Regulacji Energetyki, w którym zwróciło się o zmianę obowiązującej taryfy opłat za ciepło na niższą. Prośba została zaakceptowana, co oznacza, że od 1 kwietnia 2023 roku tarnowscy przedsiębiorcy zapłacą mniej za ciepło.

Tarnowscy przedsiębiorcy zapłacą mniej za ciepło systemowe

Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Tarnowie zwróciło się do Urzędu Regulacji Energetyki o obniżenie taryfy opłat za ciepło. Powodem złożenia wniosku był m.in. spadek cen zakupu gazu w stosunku do kosztów stanowiących podstawę kalkulacji do obecnie stosowanych w mieście cen i stawek opłat. Urząd Regulacji Energetyki rozpatrzył pozytywnie prośbę miejskiej spółki. Od 1 kwietnia 2023 roku ciepło dla firm i instytucji, będących odbiorcami energii dostarczanej przez MPEC i nieposiadających uprawnień do korzystania z mechanizmu maksymalnej ceny dostawy ciepła, będzie tańsze średnio o 6,54 proc.

Do kolejnych obniżek ceny ciepła dojdzie od 1 maja 2023 roku. Wówczas spadnie ona średnio o 2,65 proc. i obejmie już wszystkich odbiorców. Będzie to związane ze zmianą taryf Grupy Azoty, która dostarcza ciepło do sieci tarnowskiego MPEC-u.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

QUIZ. Czwartkowy test z geografii. Z jakiego miasta jest ten klub? 12/15 tylko dla orłów

Pytanie 1 z 15
Z jakiego miasta jest klub piłkarski Real Betis?
Jacek Bartosiak w "Raporcie Złotorowicza"