mpec Tarnów

i

Autor: Radio ESKA

Spalarnia odpadów w Tarnowie

Budowa spalarni odpadów w Tarnowie. Miasto podpisze umowę na finansowanie inwestycji

2023-03-22 7:59

Urząd Miasta w Tarnowie poinformował, że Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej podpisze umowę z Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska dotyczącą finansowania budowy ekologicznej spalarni odpadów. Inwestycja ta jest planowana od dłuższego czasu. Konferencja w tej sprawie odbędzie się w czwartek, 23 marca 2023 roku, w budynku tarnowskiego magistratu przy ulicy Mickiewicza.

Przełom w sprawie budowy spalarni odpadów w Tarnowie

Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Tarnowie, jak informuje tarnowski magistrat, podpisze z Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska umowę dotyczącą finansowania budowy na terenie miasta ekologicznej spalarni odpadów. Realizacja „instalacji kogeneracji do produkcji energii z przetworzonych odpadów komunalnych z wykorzystaniem ciepła do miejskiej sieci ciepłowniczej” będzie tematem konferencji, która odbędzie się w Urzędzie Miasta Tarnowa przy ulicy Mickiewicza w czwartek, 23 marca 2023 roku. Wezmą w niej udział prezydent Tarnowa Roman Ciepiela oraz prezes zarządu Miejskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej Tadeusz Sieńczak i członkini zarządu Beata Jagoda.

Przypomnijmy, że Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Tarnowie od dłuższego czasu planuję budowę spalarni odpadów. Miała ona powstać na terenie elektrociepłowni przy ulicy Spokojnej. Jednak Generalny Dyrektor Ochrony Środowiska uchylił decyzję środowiskową dla tego zadnia, co wiązało się z powtórzeniem wszystkich niezbędnych procedur i kilkuletnim opóźnieniem w rozpoczęciu budowy miejskiej spalarni odpadów.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

QUIZ. Najważniejsze bitwy w dziejach świata. Pytamy tylko o to, kto z kim walczył! Łatwe?

Pytanie 1 z 13
Na start coś banalnego. W 1683 roku w bitwie pod Wiedniem polska armia dowodzona przez Jana III Sobieskiego walczyła z...
Nawet 11 zł za godzinę parkowania. Wielkie podwyżki cen