Śpiwór

i

Autor: Hans/Pixabay/cc0 Zbiórka śpiworów odbywa się w siedzibie Straży Miejskiej

POMOC dla ukraińskich żołnierzy – w Tarnowie rusza ZBIÓRKA śpiworów

2022-09-29 15:00

Tarnów włącza się w akcję pomocy dla żołnierzy ukraińskich. W mieście właśnie uruchomiono zbiórkę śpiworów, które mają pomóc walczącym na froncie przetrwać najzimniejsze miesiące roku. Potrzebne są zarówno nowe, jak i używane śpiwory w dobrym stanie.

Zbiórka śpiworów w mieście to odpowiedź na apel przewodniczącego Rady Miejskiej Tarnopola, Igora Hirchaka. Podczas wizyty w Tarnowie zaapelował on do prezydenta Romana Ciepieli o włączenie się w akcję pomocy dla walczących z agresją Rosji żołnierzy, którzy borykają się z brakiem wielu najpotrzebniejszych rzeczy, w tym między innymi śpiworów.

- Nadchodzi zima i walczący z rosyjską agresją ukraińscy żołnierze będą mieli na pierwszej linii frontu coraz trudniejsze warunki bytowe. Dużą pomocą byłoby dla nich dostarczenie śpiworów, które pozwoliłyby lepiej przetrwać najzimniejszą porę roku – mówił w rozmowie z prezydentem Romanem Ciepielą przewodniczący Rady Miejskiej Tarnopola, Igor Hirchak.

Termin zabiegu za 4 lata! Polacy NIE WYTRZYMALI! Można 4 razy UMRZEĆ | Komentery

Władze miasta postanowiły włączyć się w akcję pomocy i zachęcają tarnowian o przynoszenia nowych oraz używanych śpiworów w dobrym stanie.

- Nawet taka drobna pomoc jest istotna dla walczącej Ukrainy. Z pewnością w wielu naszych domach są używane, ale w dobrym stanie śpiwory, które tarnowianie mogliby przekazać w darze. Być może znajdą się tacy, którzy po prostu kupią nowe śpiwory – mówi Ireneusz Kutrzuba, rzecznik prezydenta Tarnowa.

Zbiórka już trwa. Śpiwory można dostarczać do siedziby Straży Miejskiej w Tarnowie przy ulicy Nadbrzeżnej Dolnej 7. Placówka działa całodobowo, więc można wybrać odpowiednią dla siebie porę na dostarczenie potrzebnych rzeczy. Po zebraniu większej liczby śpiwory trafią do Tarnopola, a stamtąd pojadą na front.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Piosenki z Disney. Sprawdź, czy znasz je wszystkie!

Pytanie 1 z 10
Z jakiej bajki pochodzi fragment: "Jakaś drobna rzecz, jeden mały gest. Chociaż serca drżą, choć niepewni są"