Zbliża się 16. Małopolska Noc Naukowców

i

Autor: Wojciech Gardoń

Eksperymenty, warsztaty i nowoczesne technologie. Zbliża się Małopolska Noc Naukowców 2022

2022-09-27 16:00

30 września to święto każdego miłośnika eksperymentów i nowoczesnych technologii. Właśnie wtedy powraca Małopolska Noc Naukowców. Obchody nie ominą też mieszkańców Tarnowa. Jak co roku swoje propozycje przygotowała Akademia Nauk Stosowanych.

Czy można chodzić po wodzie? Jak powstają leki? Na te i inne pytania będzie można znaleźć odpowiedź w trakcie Małopolskiej Nocy Naukowców. Wydarzenie koordynowane przez Województwo Małopolskie powraca po raz 16. Jak co roku bierze w nim udział również ANS w Tarnowie, która zaprasza ludzi głodnych wiedzy do poznawania świata nauki.

Na uczestników czekają między innymi eksperymenty z suchym lodem, pokazy akrobatyki, gry oraz konkursy. To nie tylko okazja do zabawy i zachwycania się technologią. W trakcie Małopolskiej Nocy Naukowców będzie można pogłębić swoją wiedzę na wykładach, zdobyć nowe umiejętności w trakcie warsztatów, a także wziąć udział w lekcjach sztuk walki, tańca oraz wspinaczki.

– Program został tak pomyślany, aby każdy, bez względu na wiek, znalazł w nim coś ciekawego dla siebie. Jeżeli ktoś chciałby zobaczyć inteligentne technologie, które służą człowiekowi albo zgłębić tajniki monitorowania pogody lub robotyki, to będzie to możliwe w trakcie Małopolskiej Nocy Naukowców. To również świetna okazja, żeby zapoznać się z popularnonaukową stroną naszej uczelni – wyjaśnia Piotr Kopa, rzecznik Akademii Nauk Stosowanych w Tarnowie.

ANS to nie jedyna tarnowska instytucja, która bierze udział w wydarzeniu. Partnerami Małopolskiej Nocy Naukowców są również: I Liceum Ogólnokształcące im. K. Brodzińskiego, II Liceum Ogólnokształcące im. Hetmana Jana Tarnowskiego, III Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza, Zespół Szkół Ogólnokształcących i Technicznych im. Jana Szczepanika oraz Zespół Szkół Technicznych im. I. Mościckiego.

Pełny program 16. Małopolskiej Nocy Naukowców w Tarnowie można znaleźć na stronie uczelni.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl!

QUIZ. Jedzenie na literę M

Pytanie 1 z 20
Do przygotowania jakiego znanego deseru potrzebny jest serek mascarpone?
12-LETNI nożownik zaatakował nastolatków