POMNIK MOTOCYKLA na Bocheńcu w Jadownikach. Rusza zbiórka złomu [AUDIO]

2022-05-20 18:00

Chcą postawić pomnik, więc zbierają… złom. Miłośnicy motocykli zamierzają umieścić na wzgórzu Bocheniec w Jadownikach koło Brzeska, metalową figurę motocykla. To ma być pamiątka wszystkich motocyklowych imprez, jakie się tam odbywają, a przy okazji także atrakcja dla turystów.

Motocykle na Bocheńcu w Jadownikach są obecne już od 12 lat. Cyklicznie organizowane są tam wydarzenia z okazji rozpoczęcia i zakończenia sezonu motocyklowego, czy pikniki dla miłośników jednośladów. Dlatego pasjonaci z klubu MotoJadowniki postanowili umieścić tam metalową figurę motocykla, która przypominałaby o tych wydarzeniach, a jednocześnie była kolejną atrakcją dla turystów w regionie.

POSŁUCHAJ: O pomniku motocykla mówią inicjatorzy - Wojtek i Paweł

- Jest plan, żeby na Bocheńcu stanęła wieża widokowa. Obok niej taka figura motocykla byłaby dodatkową atrakcją. Burmistrz Brzeska zadeklarował już teren pod przyszły pomnik. Wykonaniem figury ma się zająć jeden z motocyklistów klubu MotoJadowniki. Żeby projekt udało się zrealizować potrzebny jest jednak motocyklowy złom. Chodzi o łańcuchy, zębatki i inne metalowe elementy maszyn, które później będzie można zespawać razem w kształt motocykla – tłumaczą inicjatorzy – Wojtek i Paweł.

Pomysłodawcy przekonują, że figura byłaby atrakcją, ponieważ w naszym regionie nie ma takich pomników. Chcieliby, aby była sporych rozmiarów, większa niż motocykl w skali 1:1, ale czy to się uda, będzie zależało od ilości motocyklowego złomu, jaki uda się zebrać. Zbiórka rusza już w niedzielę, 22 maja. Tego dnia na wzgórzu Bocheniec w Jadownikach koło Brzeska odbędzie się Piknik Motocyklowy. W czasie trwania imprezy wystawiony będzie kosz, do którego chętni będą mogli wrzucać złom na zbudowanie figury.

Sokół zaprowadzi porządek na osiedlu. Nietypowy pomysł w Warszawie

- Liczymy na przychylność motocyklistów. Każdy, kto dołączy do akcji, będzie potem mógł przyjechać na Bocheniec i powiedzieć „patrz, ta zębatka kiedyś kręciła kołem mojego motocykla, a teraz jest elementem tego pomnika”. Może naszych imprez na Bocheńcu już nie będzie, ale zostanie po nich jakiś ślad, który będzie można pokazać naszym dzieciom czy wnukom – zachęca do udziału w zbiórce Wojtek.

Ale zbiórka złomu to nie jedyna atrakcja niedzielnego pikniku na Bocheńcu. Tego dnia zaplanowano pokazy trialu, prezentację motocykli w parku maszyn, loterię fantową i zbiórkę datków na zakup wózka inwalidzkiego, dla podopiecznego Fundacji Auxilium. Dodatkowo odbędzie się zbiórka krwi. Wszystko to w niedzielę już od godziny 10:00.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

QUIZ. Policyjny slang. Sprawdź, czy znasz te słowa! Odnajdziesz się wśród policjantów?

Pytanie 1 z 10
Klient szybko obrobiony i już na dołku - co to znaczy?