policja - sygnały

i

Autor: Fleimax/Pixabay/cc0

Policyjna AKCJA "Trzeźwy poranek" w regionie tarnowskim. Nie wszyscy KIEROWCY przeszli kontrolę

2022-05-25 10:30

Od początku maja 2022 roku tarnowscy policjanci zatrzymali już 13 kierujących na podwójnym gazie. We wtorek, 24 maja kolejnych 4. Kontynuowane są cykliczne akcje kontroli trzeźwości na drogach w regionie. W czasie takiej akcji w alkomat dmucha ponad tysiąc zmotoryzowanych. Prawie zawsze znajduje się ktoś, kto nie powinien wsiadać za kółko.

Kolejny (nie)trzeźwy poranek w regionie tarnowskim

Kontynuowane są cykliczne akcje kontroli trzeźwości na drogach w regionie. W ramach kolejnej, tylko we wtorek, 24 maja sprawdzono 1053 zmotoryzowanych. Niestety, 4 z nich nie powinno w ogóle wsiadać za kierownicę. Byli jeszcze pod wpływem alkoholu, który spożywali dzień wcześniej. Dwóch z nich odpowie za jazdę w stanie nietrzeźwości, a dwóch odpowie za wykroczenie. Rekordzistką okazała się mieszkanka powiatu tarnowskiego.

- Jednym z przykładów nieodpowiedzialnego zachowania jest mieszkanka powiatu tarnowskiego, która w momencie zatrzymania tj. o godzinie 7.30 miała 0,31 mg/l alkoholu czyli półtora promila - informuje asp. sztab. Paweł Klimek, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie.

To nie pierwsza i nie ostatnia tego typu akcja. W planach są kolejne kontrole trzeźwości we wczesnych godzinach porannych.

Jak dotąd, od początku maja namierzono 13 nieodpowiedzialnych kierowców. Wobec 6 z nich wszczęto postępowania za jazdę w stanie nietrzeźwości, pozostali będą odpowiadać za jazdę po użyciu alkoholu.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl!

Czy jesteś BOOMEREM? Odpowiedz na kilka pytań i sprawdź, czy nie jest z Tobą aż tak źle!

Pytanie 1 z 9
Kim jest Stuu?
Egzamin Ósmoklasisty 2022. Czy Zemsta Fredry zaskoczyła uczniów?