Ścianka wpinaczkowa

i

Autor: Pixabay

Pokazali, że są „Zwolnieni z Teorii”. Młodzi z Tarnowa otrzymali Złotego Wilka

2022-05-23 13:29

Wspięli się na sam szczyt. Tak zwany społeczny Oscar powędrował w tym roku do młodych z Tarnowa. Nagrodę za swój projekt otrzymał zespół TAKsprawni, który zorganizował charytatywne zawody wspinaczkowe. Inicjatywa została zrealizowana jako wsparcie dla osób niepełnosprawnych.

W piątek 19 maja dwa i pół tysiąca uczniów szkół średnich świętowało w Warszawie zakończenie olimpiady „Zwolnieni z Teorii”. Wyłoniła ona najlepsze projekty społeczne zrealizowane przez młodzież. Podczas wielkiego finału zostali wyróżnieni Złotymi Wilkami. Społeczny Oscar trafił w tym roku do młodych z Tarnowa. Jest to podsumowanie wielomiesięcznego wysiłku i poświęconego czasu. Zespół TAKsprawni stworzył wyjątkowy projekt, którego punktem kulminacyjnym były charytatywne zawody wspinaczkowe zorganizowane w Tarnowie oraz Bytomiu.

– Projekt miał za zadanie szerzyć wiedzę na temat wykluczenia osób niepełnosprawnych ze świata sportu. My same od lat trenujemy wspinaczkę, dlatego zdecydowałyśmy, że skupimy się na tej dziedzinie. Chciałyśmy połączyć robienie czegoś dobrego z tym, czym zajmujemy się na co dzień. W naszych zawodach każdy mógł wziąć udział. Wielu uczestników po raz pierwszy wspinała się po ściance. Przy okazji była to również promocja sportu wśród dzieci i młodzieży. Nie spodziewałyśmy się, że czeka nas aż tyle pracy. O niektórych rzeczach dowiadywałyśmy się po raz pierwszy, dlatego same też czegoś się nauczyłyśmy – mówią Kinga Pałka i Weronika Biedroń, przedstawicielki projektu.

Celem olimpiady jest stworzenie warunków do realizacji projektów społecznych. Ma również dać młodym ludziom okazję do nabywania niezbędnych w karierze zawodowej kompetencji. W tegorocznej edycji wzięło udział ponad pięć tysięcy uczniów z całej Polski. Zrealizowali łącznie ponad tysiąc inicjatyw.

Złote Wilki przyznano w jedenastu kategoriach. Projekt zespołu TAKsprawni ogłoszono najlepszym wydarzeniem publicznym. Był on realizowany od jesieni ubiegłego roku. Zawody odbyły się 27 marca. Zebrane wówczas pieniądze zostały w całości przekazane na rzecz Fundacji Sprawne Wspinanie, która prowadzi zajęcia dla osób z niepełnosprawnościami.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl!

QUIZ. Poniedziałkowy test z wiedzy ogólnej. jesteśmy pewni, że nie zdobędziesz maksa! Nie ma szans!

Pytanie 1 z 10
Ile z siedmiu cudów świata istnieje do dnia dzisiejszego?
Pirat z BMW gnał na złamanie karku. Policjanci byli bezlitośni