Pies, Sport i Ty 2022 – impreza dla miłośników psów w Tarnowie [ZDJĘCIA, AUDIO]

2022-05-23 11:26

Biegały, tropiły, słuchały komend i miały przy tym dużo frajdy. Za nami kolejna edycja imprezy pod hasłem „Pies, Sport i Ty”. Wydarzenie przyciągnęło nie tylko hodowców, ale także miłośników czworonogów, którzy podziwiali efekty szkolenia.

Tym razem miłośnicy czworonogów spotkali się na terenach Tarnowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Tarnowie Mościcach. Tuż obok Areny Jaskółka Tarnów i Centrum Sztuki Mościce, w niedzielę 22 maja, stanęły tory przeszkód, na których rywalizowały psy. Czworonogi mierzyły się między innymi na torze Rally Obedience, gdzie popisywały się posłuszeństwem i umiejętnością wykonywania komend. Tuż obok przygotowano tor do konkurencji NoseWork. Tu zwierzaki miały za zadanie wytropić i wskazać opiekunowi konkretny zapach, ukryty pośród różnych przedmiotów.

POSŁUCHAJ: Pies, Sport i Ty 2022 - posłuchaj uczestników i organizatorów
Po przerwie spowodowanej pandemią wróciły juwenalia, tak bawią się studenci.

- Miejsce i warunki do rozgrywania tych konkurencji są bardzo wymagające. To teren otwarty i spacerowy. Jest tu mnóstwo zapachów i śladów innych psów, są nowe odgłosy i obcy ludzie, to wszystko w żaden sposób nie sprzyja koncentracji psów. To widać po ich pracy. Pieski, które bardzo dobrze sobie radzą, mają trudności, ale widać, że i czworonogi i właściciele dają z siebie wszystko i mają przy tym dużo zabawy – mówiła Radiu ESKA Tarnów jedna ze współorganizatorek, Kamila Kłosowicz.

Niektóre z konkurencji wymagały wcześniejszego przygotowania i szkolenia, ale specjalnie z myślą o wszystkich właścicielach psów przygotowano otwartą konkurencję o nazwie Top Speed Dog. Zawody polegały na pokonaniu 40-metrowej bieżni i dotarciu do właściciela, który stał na końcu trasy. Wygrywał pies, który ten dystans pokonał najszybciej. Zwierzaki do biegu były zachęcane wołanie, okrzykami a nawet ulubionymi zabawkami. Chętnych do rywalizacji nie brakowało- zobaczcie na zdjęciach!

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

QUIZ. Poniedziałkowy test z wiedzy ogólnej. jesteśmy pewni, że nie zdobędziesz maksa! Nie ma szans!

Pytanie 1 z 10
Ile z siedmiu cudów świata istnieje do dnia dzisiejszego?

Uwaga na kleszcze! Zagrażają nie tylko psom, ale także ludziom.

Posłuchaj podcastu i dowiedz się, jak się przed nimi chronić.

Listen to "O profilaktyce chorób przenoszonych przez kleszcze" on Spreaker.