Jacek Brzeziński

i

Autor: Justyna Świderska Jacek Brzeziński

Wiadomości

Ogólnopolska Lekcja WF odbędzie się w Tarnowie – Radio ESKA poleca!

2024-03-13 15:06

To będzie wielkie święto sportu. W Tarnowie zostanie zorganizowana Ogólnopolska Lekcja WF-u. Wydarzenie dla kilkuset uczniów ma zachęcić dzieci do aktywności i pokazać, że sport jest dla każdego. Pomogą w tym zaproszeni goście.

Piłka nożna, siatkówka, ręczna a może koszykówka? W której dyscyplinie chcielibyście się spróbować? Będzie ku temu okazja podczas Tarnowskiego Dnia Sportu. Wydarzenie ma promować aktywność i zachęcać dzieci do podejmowania sportowych wyzwań, jednocześnie pokazując, że sport jest dla każdego, trzeba tylko znaleźć dyscyplinę, która będzie sprawiała przyjemność.

POSŁUCHAJ: mówi Jacek Brzeziński - organizator Tarnowskiego Dnia Sportu

- Pomysł na Tarnowski Dzień Sportu narodził się już jakiś czas temu. Chodziło o to, by po pandemii na powrót zachęcić młodych ludzi do aktywności. Wydarzenie będzie się odbywało w Arenie Jaskółka – hala zostanie podzielona na sektory i w każdym będzie się coś działo. Chcemy pokazać dzieciakom, że bez względu na aktualny wygląd czy kondycję, każdy może odnaleźć przyjemność w codziennej aktywności. Mnóstwo dzieciaków bierze udział w grach czy zabawach, które faktycznie są sportem, ale nie odczuwają tego, bo dobrze się bawią. To jeden z naszych celów – pokazać, że można się przy tym świetnie bawić – przekonuje organizator wydarzenia – Jacek Brzeziński.

Trener gwiazd pokazuje, jak spalić pączki po Tłustym Czwartku

Żeby sport stał się bliższy, organizatorzy postanowili zaprosić do udziału w imprezie lokalne i nie tylko lokalne gwiazdy, które młodzi ludzie mogą podziwiać na halach sportowych czy w telewizji. Będzie okazja odbyć trening pod okiem eksperta, posłuchać o drodze, jaką sportowiec musiał przebyć, by osiągnąć sukces, ale również porozmawiać, zadać pytania, zbić piątkę czy zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie.

W programie Tarnowskiego Dnia Sportu znalazła się między innymi największa wspólna rozgrzewka, lekcja WF ze znanymi sportowcami, atrakcje, konkursy, sesje zdjęciowe i autografy, a także wskazówki dla nauczycieli wychowania fizycznego, w jaki sposób mogą urozmaicać swoje zajęcia, by zachęcać do aktywności wszystkich uczniów. Wydarzenie jest adresowane do uczniów klas 5 i 6 szkół podstawowych. Zgłoszenia można przesyłać pod adres mailowy jacek@unit37.pl. Warto się pospieszyć, bo lista już się zapełnia.

Tarnowski Dzień Sportu – Ogólnopolska Lekcja WF-u odbędzie się w czwartek, 14 marca 2024. Impreza potrwa od 9:00 do 13:00 w Arenie Jaskółka w Tarnowie. A Radio ESKA poleca wam to wydarzenie.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

QUIZ. Te słowa pomału odchodzą do lamusa. Wiesz co oznaczają? Sprawdź się!

Pytanie 1 z 12
Co oznacza słowo "gnuśny"?