Strzelanie

i

Autor: PiotrZakrzewski/Pixabay/cc0 Nauczą budowy granatu i strzelania

Nauczą STRZELAĆ. Wojsko i LOK w Tarnowie organizują szkolenia

2022-06-14 10:47

Budowa granatu, szkolenie medyczne, obsługa i strzelanie z broni. Tego wszystkiego będziecie mogli się nauczyć na szkoleniu proobronnym, które organizuje Wojskowe Centrum Rekrutacji w Tarnowie. Wiemy, kto może się zgłosić.

Wojskowe Centrum Rekrutacji w Tarnowie rusza z zapowiadanymi wcześniej szkoleniami proobronnymi dla cywilów. Będą one prowadzone we współpracy i na obiektach Tarnowskiego Klubu Strzeleckiego LOK. To wynik dużego zainteresowania mieszkańców obsługą broni. Zapotrzebowanie wyraźnie wzrosło po wybuchu wojny z Rosją w Ukrainie.

POSŁUCHAJ: o szkoleniach proobronnych dla cywilów mówi Paweł Badoń z WCR w Tarnowie

- To propozycja dla wszystkich chętnych, wystarczy mieć ukończone 18 lat. Na szkoleniu każdy chętny najpierw przejdzie szkolenie w zakresie bezpieczeństwa w posługiwaniu się bronią. Bezpieczeństwo jest tu najważniejsze. Będzie można poznać budowę granatu a nawet tym granatem rzucić. Jednak bez obaw – to granaty ćwiczebne, nie będą wybuchać. Natomiast szkolenie strzeleckie będzie się już odbywało z wykorzystaniem prawdziwej amunicji - zapowiada Paweł Badoń, rzecznik Wojskowego Centrum Rekrutacji w Tarnowie.

Moto Fest - Jurków 2022

Wojsko nie ukrywa, że szkolenie z obsługi broni dla osób w cywilu może być pierwszym krokiem do przyszłości w polskiej armii. Zdaniem Pawła Badonia, szkolenie umożliwi niezdecydowanym kandydatom sprawdzić swoje umiejętności i podjąć decyzję o wstąpieniu w szeregi wojska. Szkolenie będzie można kontynuować w ramach służby.

Pierwsze dwa szkolenia odbędą się 29 czerwca i 13 lipca. Na każde zostanie przyjętych 15 osób. Miały być bezpłatne, jednak konieczne jest opłacenie instruktorów i potrzebnego sprzętu, więc każdy uczestnik będzie musiał wpłacić 30 złotych opłaty. Zajęcia będą się odbywały na strzelnicy LOK przy ulicy Krzyskiej 17 w Tarnowie. Start o godzinie 15:00. Szczegóły znajdziecie wcrtarnow.wp.mil.pl.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Gdzie jechać na wakacje 2022? Rozwiąż QUIZ i sprawdź

Pytanie 1 z 9
1. Gdzie się czujesz najlepiej?