Mieszkaniec Pleśnej znalazł granat na działce

i

Autor: Komenda Miejska Policji w Tarnowie

Mogło dojść do EKSPLOZJI. Mieszkaniec Pleśnej znalazł GRANAT. Niewybuch został przywieziony razem z ziemią

2022-09-21 15:00

Granat z czasów II wojny światowej odnaleziono w Pleśnej. Jeden z mieszkańców trafił na niewybuch w trakcie wyrównywania terenu na działce. Okazało się, że znalezisko zostało przywiezione razem z ziemią. Na dodatek nadal miało zapalnik, co groziło wybuchem.

Jak informuje tarnowska Policja, na niebezpieczne znalezisko mieszkaniec Pleśnej trafił w poniedziałek (19 września). Mężczyzna wyrównywał teren na swojej działce, rozsypując przywiezioną w tym celu ziemię. W pewnym momencie zwrócił uwagę na wystający z niej okrągły przedmiot. Zaniepokojony poinformował o swoim odkryciu funkcjonariuszy. Na miejsce skierowano zespół minersko-pirotechniczny, który ustalił, że był to granat F1 z czasów II wojny światowej.

Na dodatek zauważyli, że granat zachował się do tej pory razem z zapalnikiem. To oznaczało, że niewybuch mógł w każdej chwili eksplodować. Z tego powodu został zabrany przez saperów Wojska Polskiego z Rzeszowa, którzy zneutralizują go na poligonie. Na szczęście nie było konieczności ewakuacji okolicznych mieszkańców, ponieważ działka, na której znaleziono granat, leży w sporej odległości od budynków.

– Należy przypomnieć o właściwym postępowaniu z tego typu niebezpiecznymi znaleziskami. Są to przedmioty, które mogą eksplodować, a nieodpowiednie z nimi postępowanie może narazić nas na utratę zdrowia, a nawet życia – zaznacza asp. sztab. Paweł Klimek, rzecznik Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl!

QUIZ o regionalizmach. Co oznaczają te trudne słowa? Wiele z nich Cię zaskoczy

Pytanie 1 z 15
Pyry to:
Polowanie na jelenia przez policję w Bielsku-Białej