ogrzewanie

i

Autor: pixabay

Dopłaty do gazu 2022. Kto może złożyć wniosek?

2022-09-21 14:02

Dopłaty do gazu 2022 są przeznaczone dla osób ogrzewających swoje gospodarstwa domowe skroplonym gazem LPG. We wtorek, 20 września, w Dzienniku Ustaw zostało opublikowane rozporządzenie, które przewiduje dofinansowanie dla osób stosujących to paliwo. Wnioski można składać od środy, 21 września, dnia, w którym zaczęło obowiązywać rozporządzenie.

Można już składać wnioski o dodatek gazowy

Dodatek do gazu jest jednorazowy i wynosi 500 złotych. Wnioski można składać od 21 września do 30 listopada bieżącego roku. Samorządy, do których wpłyną wnioski będą miały miesiąc na ich rozpatrzenie. O dodatek gazowy mogą ubiegać się gospodarstwa ogrzewane skroplonym gazem LPG, które zostały zgłoszone lub wpisane do centralnej ewidencji emisyjności budynków do 11 sierpnia 2022 roku. Dodatek do gazu przyznawany jest tylko gospodarstwom domowym posiadającym odrębne numery, co oznacza, że nie przysługuje on różnym osobom zamieszkującym pod tym samym adresem. Mogą go otrzymać nieruchomości takie, jak: indywidualne domy, mieszkania w budynkach wielolokalowych ze wspólną kotłownią oraz lokale korzystające z lokalnych sieci ciepłowniczych.

Wniosek o dodatek gazowy należy złożyć do odpowiedniego urzędu gminy, zgodnie z adresem zamieszkania. Można tego dokonać osobiście, drogą pocztową, bądź w formie elektronicznej. O dofinansowanie nie mogą ubiegać się gospodarstwa domowe, które otrzymały dodatek węglowy.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

QUIZ - "Zielona” misja ratowania Ziemi

Pytanie 1 z 7
Ponad 70% naszej planety zajmuje woda. Jednak ile z tego nadaje się do picia?
Odsłonięto mural poświęcony Włodzimierzowi Lubańskiemu