Sprzęt ukradziony z miejscowych sklepów

i

Autor: Komenda Powiatowa Policji w Brzesku Sprzęt ukradziony z miejscowych sklepów

Na sygnale

Kradł sprzęt budowlany i elektronarzędzia. Mieszkaniec powiatu brzeskiego z zarzutami

2024-07-10 14:30

Seryjnego złodzieja zatrzymali brzescy policjanci. Z ustaleń mundurowych wynika, że mężczyzna w półtora tygodnia dokonał 6 kradzieży. Jego łupem padały głównie elektronarzędzia i sprzęt budowlany. Wartość towaru, który sobie przywłaszczył wyniosła blisko 10 tysięcy złotych. Teraz czeka go sprawa w sądzie.

Seria kradzieży ze sklepów w Brzesku i okolicach

Śledczym z Komendy Powiatowej Policji w Brzesku udało się rozpracować sprawę serii kradzieży, do których dochodziło w sklepach na terenie miasta i regionu. Z półek ginęły głównie akcesoria budowlane i elektronarzędzia. Nie pogardził też sprzętem sportowym.

Mundurowi ustalili, że w okresie od 24 czerwca do 3 lipca 2024 roku w sumie 6 kradzieży na terenie Brzeska i okolic dopuścił się 33-letni mieszkaniec powiatu brzeskiego.

- Mężczyzna okradał okoliczne sklepy budowlane z akcesoriów i elektronarzędzi. Ma na swoim koncie również kradzież dwóch rowerów na szkodę mieszkanki gminy Brzesko. Wartość skradzionych przedmiotów szacuje się na prawie 10 tysięcy złotych. Skradziony towar 33-latek sprzedawał w lombardzie. Policjanci już odzyskali część skradzionego mienia - informuje Komenda Powiatowa Policji w Brzesku.

We wtorek, 9 lipca bieżącego roku mężczyzna został doprowadzony do prokuratury, gdzie usłyszał 6 zarzutów kradzieży. Grozi mu za to do 5 lat więzienia. Ostatecznie karę wymierzy sąd. Sprawca nie trafił do aresztu. Został objęty dozorem policyjnym, ma również zakaz opuszczania kraju.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl!

Wybrano pierwszą Miss AI. Jak wygląda najpiękniejsza wygenerowana cyfrowo kobieta świata?

QUIZ. Najtrudniejsze polskie słowa na literę K. Sprawdź, czy zasługujesz na tytuł erudyty

Pytanie 1 z 10
Co oznacza słowo kabotaż?
Eska Summer City Olsztyn! X Rodzinny Piknik Lotniczy w Gryźlinach