Damian Niewiński

i

Autor: Tarnowskie Centrum Kultury W Tarnowie odbędzie się koncert pamięci Damiana Niewińskiego

Kultura

Tribute To Damian Niewiński. Koncert charytatywny pamięci wybitnego tarnowskiego muzyka

W Amfiteatrze Letnim w Tarnowie odbędzie się koncert charytatywny upamiętniający życie i twórczość Damiana Niewińskiego, wybitnego perkusisty, związanego z tarnowską sceną muzyczną. „Jego muzyka była jak On – pełna energii, emocji i pasji. Jego nagłe odejście pozostawiło pustkę, którą chcemy wypełnić wspomnieniami i muzyką, która była dla niego tak ważna” — wspominają muzyka jego przyjaciele z Tarnowskiego Centrum Kultury.

Tribute To Damian Niewiński. Koncert upamiętniający życie i twórczość wybitnego tarnowskiego perkusisty

W czwartek, 11 lipca 2024 roku, o godzinie 19:00 w Amfiteatrze Letnim przy ulicy Kopernika 2 w Tarnowie odbędzie się koncert Tribute To Damian Niewiński, będący hołdem dla życia i twórczości wybitnego tarnowskiego perkusisty. Wydarzenie będzie miało charakter charytatywny, a cały dochód zostanie przeznaczony na zorganizowanie warsztatów muzycznych dla lokalnej młodzieży. Na scenie wystąpią artyści i zespoły, które były bliskie sercu artysty: Nat Osborn Band, BIOS, Megitza, The Flash!, MONK, Tarnowski Chór GOS.PL, Teatr Witkacego, Gosia Markowska Band, Piotr Żaczek, Kaja Karaplios, Łukasz Kurek, Kajetan Borowski, Michał Jurkiewicz, Maciej Boryczko, Jarek Tyran, Marcelina Gawron, Ewa Jach, Norbert Pajek, Grzegorz Nosek, Tymon Łuszcz, Maciej Pierzchała oraz Piotr Południak.

— Na koncert zapraszamy wszystkich, którzy znali Damiana osobiście, jak i tych, którzy chcieliby go poznać poprzez jego ulubione dźwięki, zjednoczyć się w atmosferze przyjaźni i wspólnej pasji do muzyki — zapraszają na wydarzenie przyjaciele muzyka z Tarnowskiego Centrum Kultury.

Na koncert zapraszają Justyna Tylko i Damian Grzenia

i

Autor: Tomasz Piszczek Na koncert zapraszają Justyna Tylko i Damian Grzenia
POSŁUCHAJ: z Justyną Tylko i Damianem Grzenią, organizatorami koncertu Tribute To Damian Niewiński rozmawia Tomek Piszczek

Bilety na koncert Tribute To Damian Niewiński w cenie 50 złotych są dostępne na stronie Tarnowskiego Centrum Kultury. Wejściówki będzie można nabyć również bezpośrednio przed wydarzeniem, od godziny 18:00.

Tarnowskie Centrum Kultury o Damianie Niewińskim

Damian Niewiński (22 maja 1986 roku – 5 listopada 2021 roku) – tarnowianin, wspaniały człowiek, perkusista, absolwent wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach oraz wydziału Jazzu Akademii Muzycznej w Krakowie w klasie Dr. Łukasza Żyty. Współpracował między innymi z takimi wspaniałymi, jak: Janusz Muniak, Marek Bałata, Adam Kowalewski, Piotr Żaczek i wielu innych. Nagrywał i koncertował min. z nowojorskim zespołem Nat Osborn Band, zespołem Flue, Wojtkiem Klichem, grupą Trzy. Często gościliśmy Damiana na scenach TCK z różnymi składami. Ostatnie nasze spotkanie miało miejsce w sierpniu 2021 rok w Amfiteatrze Letnim w Tarnowie podczas koncertu Piotra Bukartyka, z którym występował w ramach Festiwalu Był Sobie Blues.

Tribute To Damian Niewiński

i

Autor: Tarnowskie Centrum Kultury Tribute To Damian Niewiński

Jesteś świadkiem zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Zdearzenia 2024. Nagrody Miasta Tarnowa i stypendia artystyczne przyznane [GALERIA]

Quiz. Jak dobrze pamiętasz zespół Ziyo? Test dla fanów legendy zimnej fali

Pytanie 1 z 10
Dokończ fragment przeboju „Panie Prezydencie”. „Panie Prezydencie i wy wszyscy święci...”
ESKA Summer City 28-29.06. Hala Maki, Czyste Tatry